چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۸
کد خبر: ۱۲۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: ۳۵۳۸
دلنشین کردن آشپزخانه ها با سیستم های مدرن "دوریک دیزاین"
علی رغم اینکه طراحی فضاهای آشپزخانه به نظر امری نسبتاً ایستا و ساده می رسد اما برای به دست آوردن بهترین نتیجه کار باید کار را به شرکت های متخصص سپرد که در این باره تجربیات لازم و کافی را دارند و دینامیسم و پویایی خاصی را در خلق این فضاها به کار می بندند.
طراحی  و مجری سیستم آشپزخانه

تیتر20 - در معماری نوین، آشپزخانه مرکز خانه و شاید همان مرکز فرماندهی خانه است. به همین خاطر کارهای زیادی برای دلنشین کردن و بهینه سازی فضاهای کاربری آشپزخانه انجام می شود و این حساسیت های نو ظهور در خصوص سیستم های مدرن آشپزخانه، پای برخی از شرکت های متخصص را به این حوزه باز کرده است واقعاً برخی از آن ها در کارشان استادند.
شرکت "دوریک دیزاین " که طراح و مجری سیستم های نوین آشپزخانه است، در فلسفه کاری خود آشپزخانه را صرفاً محلی برای پختن و آماده کردن غذا تلقی نمی کند. 
دوریک

در رزومه کاری شرکت هایی مانند "دوریک دیزاین" این بخش از خانه محلی است برای پذیرایی از مهمانان، نگهداری از ابزارها، خوردن وعده های غذایی با خانواده و یا محلی برای گردهمایی های غیر مترقبه ، که همه ی این کاربردها لزوماً توجهی دقیق، مفهومی و زیبایی شناسانه را، به پدیده مدرن آشپزخانه می طلبد.
ایدئولوژی شرکت هایی مانند "دوریک" که مبتنی بر نوعی از فلسفه طراحی آشپزخانه با نام fully furnished kitchen  است، طراحی سیستم های آشپزخانه باید به نوعی باشد که آن را به محلی برای تمام فعالیت های ممکن در خانه تبدیل کند. 
اثاثیه مهم و امروزی، فضاسازی های دلباز، استفاده از متریال های به روز ، چیدمان و طراحی در آشپزخانه های مدرن که شرکت هایی مانند دوریک ایجاد می کنند، از اولویت های درجه اول به شمار می رود.
طراحی سیستم آشپزخانه

همه ی این عوامل باعث شده است که آشپزخانه به یکی از محبوب ترین فضاهای خانه های امروزی تبدیل شود. 
امروزه جزایر، سینک ها و ابزار استیل جزئیات متداولی در آشپزخانه ها هستند و کابینت های قابل تغییر و روکش های پیش خان ها از اجزای کلیدی آشپزخانه الهام بخش و رویایی امروزی به حساب می آیند. 
به طور کلی در چیدمان و طراحی فضاهای یک آشپزخانه مدرن که این روزها در شرکت های متخصص مانند "دوریک دیزاین" به امری مرسوم تبدیل شده، ایجاد یک فضای کاربری، نوع چیدمان که مطلوب و بسته به نیازهای صاحب خانه منعطف شده باشد و نحوه ی قرار گرفتن اجاق گاز، یخچال، جزیره و کابینت ها از نکات کلیدی است.
مراقب مرکز فرماندهی خانه باشید!

همین طور توجه واقعی و کاربردی به فضای پخت و پز، خوردن غذا و شاد بودن از مسائل مهم این طراحی ها به شمار می روند.
در طراحی آشپزخانه های مدرن در وهله ی اول باید فضای کافی برای نگهداری از وسایل دلخواه و مورد نیازدر نزدیکی فضای کار وجود داشته باشد ودر نهایت فضای شما برای مهمانان خوشایند و زیبا باشد.
استفاده از مواد و مصالح رنگی و با کیفیت به فضای شما تنوع و شخصیت می بخشد که عنصری مهم در جلو گیری از ایجاد ظاهری شلوغ و بی کیفیت است.
استفاده از تمامی فضاهای عمودی و افقی آشپزخانه و زوایای پنهان برای نهایت بهره برداری، از دیگر خصوصیت های طراحی های مدرن امروزی است.
در نهایت باید گفت علی رغم اینکه طراحی فضاهای آشپزخانه به نظر امری نسبتاً ایستا و ساده می رسد اما برای به دست آوردن بهترین نتیجه کار باید کار را به شرکت های متخصص سپرد که در این باره تجربیات لازم و کافی را دارند و دینامیسم و پویایی خاصی را در خلق این فضاها به کار می بندند. 
 شرکت دوریک: نیاوران - خیابان عسگری - کوچه پریسا - بن بست عرب - شماره 4 - واحد2
26154822  -  26152420  -  26154216 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: