يکشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
کد خبر: ۱۳۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: ۳۱۱۵
مرغ ارگانيک مرغي است که از هيچ نوع مواد شيميايي در آب، خوراک و محيط پرورش آن استفاده نشود که فعلا ما چنين توليدي در کشور نداريم بنابر اين اگر عنوان مي‌شود مرغ‌هاي بدون آنتي‌بيوتيک به معناي آن است که آن بحث خوراندن آنتي‌بيوتيک و زمان کشتار مرغ‌ها رعايت شده است.
مرغ سبز

تیتر20 - مهدي آل ابراهيم مدير عامل شرکت زربال اظهار داشت: مرغ سبز هيچ تفاوتي با مرغ‌هاي معمولي ندارد و در کشور مرغ و تخم مرغ ارگانيک توليد نمي‌شود.
مرغ‌هاي معمولي در طول دوره پرورش در صورتي که بيمار شوند دارو و واکسن دريافت مي‌کنند اما چند روز قبل از کشتار مرغ، داروي آن قطع مي‌شود و هيچ گونه باقيمانده‌اي در گوشت اين مرغ‌ها وجود ندارد. مرغ ارگانيک مرغي است که از هيچ نوع مواد شيميايي در آب، خوراک و محيط پرورش آن استفاده نشود که فعلا ما چنين توليدي در کشور نداريم بنابر اين اگر عنوان مي‌شود مرغ‌هاي بدون آنتي‌بيوتيک به معناي آن است که آن بحث خوراندن آنتي‌بيوتيک و زمان کشتار مرغ‌ها رعايت شده است.
وی افزود: طول دوره پرورش مرغ بين ۶ تا ۷ هفته (حداکثر ۴۲ روز) است و ما در طول دوره پرورش مرغ‌هاي بدون مصرف آنتي بيوتيک، ۳ بار از آنها آزمايش گرفته و نمونه‌گيري انجام مي‌دهيم که آخرين بار قبل از اعزام مرغ به کشتارگاه است. اگر در آزمايش مشخص شود که مرغ از آنتي بيوتيک استفاده کرده از زنجيره توليد مرغ بدون آنتي بيوتيک حذف خواهد شد و مرغ معمولي به شمار مي‌آيد؛ اگر هم آنتي بيوتيک مصرف نکرده باشد مرغ بدون مصرف آنتي بيوتيک به شمار مي‌آيد که اصطلاحا آن را مرغ سبز مي‌نامند.
وی تصریح کرد: مرغ بدون آنتي بيوتيک به مرغي گفته مي‌شود که در طول دوره پرورش آن از هيچ نوع آنتي بيوتيک مجاز و يا غيرمجازي استفاده نمي‌شود. اين سوالي که مردم عنوان مي‌کنند چرا به مرغ آنتي‌بيوتيک مي‌زنند دليلش آن است که مرغ‌ها به دليل ابتلا به بيماري‌هاي گوارشي و تنفسي و همين که به صورت دسته‌جمعي پرورش پيدا مي‌کنند بايد حتما در برابر عفونت‌ها و ميکروب‌ها آنتي‌بيوتيک دريافت کنند.
گفتنی است مجتمع شرکت زربال يکي از بزرگترين کارخانه هاي قطعه بندي و بسته بندي مرغ در کشور مي باشد./صبح آمل

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: