پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
کد خبر: ۱۳۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
تعداد بازدید: ۲۸۳۴
اولین جایزه نوبل مدیریت در صنعت غذای ایران به دکتر مهدی کریمی تفرشی ،رییس هیات مدیره مجتمع صنایع غذایی گلها اعطا شد.
مهدی کریمی تفرشی گلها

تیتر20 - اولین جایزه نوبل مدیریت در صنعت غذای ایران به دکتر مهدی کریمی تفرشی ،رییس هیات مدیره  مجتمع صنایع غذایی گلها اعطا شد.
این جایزه یکی از معتبرترین جوایز مدیریتی در اروپاست و بنا به درخواست نمایندگی بنیاد اروپایی توسعه مدیریت در ایران برای نخستین بار بصورت اختصاصی و با حضور DR.Franck Lays به عنوان نماینده بنیاد اروپایی توسعه مدیریت در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
بنا براین گزارش جایزه نوبل که معتبرترین جایزه علمی دنیاست، به یک دانشمند تعلق می گیرد. جایزه نوبل در سال 1895 به وصیت کارخانه دار و شیمی دان سوئدی، آلفرد نوبل که بیشتر او را به دلیل ابداع دینامیت می شناسند پایه گذاری شد.در سال 1901 میلادی نخستین جوایز این بنیاد اهداء شد. طبق وصیت وی 5 جایزه بطور سالانه در رشته های فیزیک، شیمی، فیزیولوژی و پزشکی، ادبیات و صلح به افرادی تعلق می گیرد که بیشترین خدمت را به بشر کرده باشند.
ششمین جایزه تحت عنوان نوبل اقتصاد برای نخستین بار در سال 1968 میلادی توسط بانک مرکزی سوئد پایه گذاری شد که البته در لیست جوایز مرتبط با بنیاد نوبل جایی ندارد.
 پس از آن سازمانهای متعددی در اروپا جوایز مشابهی تعریف نمودند. از آن جمله بنیاد اروپایی توسعه مدیریت که هر ساله جایزه نوبل مدیریت را به رهبران و مدیرانی که توانسته اند نقش موثری را در کسب و کار خود بازی کنند اعطا می کند.این جایزه یکی از معتبرترین جوایز مدیریتی در اروپاست .

اخبار مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: