يکشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶
کد خبر: ۱۶۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۷
تعداد بازدید: ۵۳۳۹
برانکو ایوانکوویچ علاقه ویژه‌ای به فرشاد احمدزاده دارد و این علاقه چنان است که بازیکنان پرسپولیس او را «پسر برانکو» صدا می‌زنند.
ستاره متفاوت پرسپولیس وارد می‌شود!

تیتر 20 - فرشاد هم البته معمولا در زمین ثابت کرده که لیاقت این توجه را دارد، با این حال لیگ هفدهم داستان دیگری برای این بازیکن داشته است. به نظر می‌رسد فرشاد در سومین فصل حضورش در پرسپولیس به مرز پختگی لازم رسیده و چنان که از یک «شماره10» واقعی انتظار می‌رود، زهردار و ترسناک شده است. شاید در همین چند مسابقه‌ای که از فصل جدید گذشته، احمدزاده به اندازه نصف عمرش گل زده باشد! ستاره ریزنقش سرخ‌ها در مصاف با گسترش‌فولاد برای سومین مسابقه متوالی لیگی بود که گلزنی می‌کرد. او پیش از این در دو دیدار پیاپی برابر سیاه‌جامگان و نفت تهران هم گلزنی کرده بود و حالا در تبریز برای سومین مسابقه متوالی هم همین کار را انجام داد. احمدزاده البته در دیدار سوپرجام که ابتدای فصل برگزار شد هم یکی از سه گل پرسپولیس به نفت تهران را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا مجموعا تا اینجای رقابتها چهار گل زده باشد.
 
قهر با «سر»

فرشاد احمدزاده هر چهار گلش برای پرسپولیس را در این فصل با ضربات پا به ثمر رسانده. این موضوع در شرایط طبیعی و با توجه به قد و قامت کوتاه این بازیکن نباید چندان مایه تعجب باشد، اما شگفتی از جایی است که بدانیم احمدزاده تا پیش از شروع مسابقات این فصل، هرگز با پا برای پرسپولیس گل نزده بود! در حقیقت شماره10 سرخ‌ها در لیگ‌های پانزدهم و شانزدهم مجموعا پنج گل برای پرسپولیس به ثمر رساند که هر پنج تای آنها با ضربات سر بود. با این وجود او در فصل جدید تغییر رویه داده و فعلا هر چهار گلش را با پا زده است. این بازیکن در نیمه اول دیدار با گسترش‌فولاد یک موقعیت عالی برای گلزنی با ضربه سر داشت که آن را از دست داد.
 
رقابت سخت‌تر شد

پرسپولیس امسال بر خلاف پارسال نیمکت بسیار قدرتمندی در اختیار دارد که بخش قابل توجهی از آن را هافبک‌های خلاق تشکیل می‌دهند. با این وجود در شرایط فعلی که فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان عالی عمل کرده‌اند، کار انتخاب بازیکن برای برانکو هم سخت‌تر شده است. حالا با سیامک نعمتی که در حضورهای چند دقیقه‌ای‌اش حسابی خودی نشان می‌دهد کاری نداریم، اما بشار رسن را که به تازگی در تیم ملی عراق فیکس هم شده چطور باید روی نیمکت نگه داشت/همشهری ورزشی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: