دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
کد خبر: ۱۶۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۷
تعداد بازدید: ۲۷۶۳
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با اعلام اینکه سفید بالک‌ها آفت‌های درجه دو جالیزی هستند که به دلیل تخریب مزارع و باغات حاشیه‌ای تهران به آسمان شهر هجوم آورده‌اند، گفت: براساس سیاست‌های شهرداری استفاده از سموم شیمیایی ممنوع است.
داستان سفید بالک‌های تهران چیست؟

تیتر 20 - علی محمد مختاری در صحن علنی هفتمین جلسه شورا با تاکید بر اینکه سفیدبالک ها در اکثر کشورهای جهان وجود دارند و 5 سال طول کشید تا مشکلات ناشی از این آفت در جهان کاهش یابد، تصریح کرد: در خردادماه سال 94 در سه الی 4 نقطه سفید بالک ها دیده شدند و شهرداری توانست بدون استفاده از سموم شیمیایی با شیوه مکانیزه شاهد لز بین رفتن این آفت باشد. بازگشت این آفات در مردادماه سال 95 و امسال نیز از 15 مردادماه در دو الی سه منطقه بودیم.

وی ادامه داد: رفع معضلات سفید بالک ها با کمک موسسه گیاه پزشکی شهر تهران و جهاد کشاورزی امکان پذیر است و در این راستا نیز اقداماتی انجام دادیم و از سموم گیاهی کم خطر استفاده کردیم. به طوری که از یک شب تا 5 صبح با پاشیدن سمومی همچون پاترین اب شویه انجام می‌دهیم.

مختاری با اعلام اینکه برای رفع مشکلات سفید بالک‌ها باید همه دستگاه‌های مرتبط همکاری کنند، خاطرنشان کرد: در برخی نقاط که جمعیت این آفات از بین نمی رود، مبارزه فیزیکی و مکانیکی انجام می‌شود. اما نکته حائز اهمیت آن است که برای همکاری های دو سویه در سال 94 اولین جلسه با جهاد کشاورزی را داشتیم که در آن جلسه وزیر اعلام کرد اقدامات لازمه به آنان بازمی گردد و همه باید همکاری کنند، هرچند سفید بالک‌ها برای انسان و فضای سبز مشکلی ندارند./فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: