سه‌شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴
کد خبر: ۲۱۸۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
تعداد بازدید: ۴۶۰
نمایشگاه "100 چهره ورزشی ایران" سومین رویدادی است که تحت عنوان "چهره‌های سرشناس ملی" این‌بار بـا خلق 137 اثر برای نخستین بار با موضوع چهره‌هـای ورزشی برگزار شد .
١٠٠ چهره ى ورزشى ايران به روايت ١٠٠ نقاش

تیتر 20 - هیوا پاشائی طراح و  مسئول برگزاری این نمایشگاه با ذکر این نکته که هدف از برگزاری نمایشگاه نقاشی پرتره یکصد چهره ورزشی ایران قدردانی از مقام ورزشکاران نام‌آور ایرانی است گفت: این حرکت هنری از آغاز شکل‌گیری تاکنون، با برگزاری چند دوره ورکشاپ حرفه‌ای و آموزش برخی تکنیک‌هـای گوناگون و مدرن به جمع  بسیاری از هنرمندان، موجب پدید آمدن صدها اثر فـاخر و کم نظیر در زمینه "پرتره" شده است کـه حاصل آن در موزه قصر تهران، گالری آریانا و فرهنگسرای نیاوران به نمـایش درآمده است.

اين نمايشگاه در تاريخ ١٥ دى ماه سال جارى با حضور چهره هاى سرشناس عرصه ورزش همچون : مهدى صفايى ، احسان حدادى ، فرشاد پيوس ، مريم طوسى ،كيانوش رستمى، زهرا نعمتى ، عباس جديدي ، علي پور حيدرى ( پسر زنده ياد منصور پور حيدرى ) ، آرش ميراسماعيلي ، احسان قائم مقامى ، محمود ميران   و با    حضور سركار خانم بهناز شفيعى همسر مرحوم ناصر حجازي افتتاح گرديد .

١٠٠ چهره ى ورزشى ايران به روايت ١٠٠ نقاش

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ، برای نخستین بار است که در حرکتی هماهنگ، 100 نقاش، آثار خود را با موضوع چهره های  ورزشی، پدید آورده و به نمایش درآمد.
هیوا پاشائی مسوول برگزاری این نمایشگاه به روابط عمومی مجموعه ی سعدآباد گفت: «100 چهره ي ورزشي ايران» سومين رويدادي است كه تحت عنوان «چهره هاي سرشناس ملي» اينبار بـا خلق 137 اثر كم نظير و براي نخستين بار با موضوع چهره هـاي ورزشي، آنان كـه با مهارت و از خود گذشتگي در عرصه ورزش، نام ايران را پاس داشته اند، برگزار مي گردد. وی در ادامه افزود:
اين نمـايشگاه قدرداني است از مقام شامخ اين عزيزان، كه در نتيجه ي تلاشِ گروهيِ 100 نفر از هنرمندان هنرهاي تجسمي و پس از يكسال تلاش بي وقفه، به ثمر نشسته و رويدادی ارزشمند و ماندگار است كه ابتدا با هدف پاسداشت شخصيت هاي معتبر فرهنگي، ورزشي و اجتماعي ايران از سال 1394 خورشيدي فعاليت خويش را آغاز كرده است. راه اندازي اين فعاليت هنري ماندگار با هم فكري جمعي از هنرمندان برجسته و صاحب نظران عرصه هاي مختلف فرهنگي اجتماعي، تنها با بودجه ي شخصي هنرمندان علاقمند تأمين گرديده است. پس از برگـزاري نمايشگاه «پرتره نگـاري مشـاهير موسيقي ايران» و «يكصد چهره ي محبوب سينما تئاتر ايران» اين جريان مستقل هنري، پرتره ي چهره هاي ورزشي محبوب خويش را اينبار در موزه ي هنرهاي زيبـا، واقع در مجموعـه ي فرهنگي-تاريخي سعدآباد به نمـايش خواهد گذاشت. همچنین نرگس میرزا آقا بیگ رئیس موزه ی هنرهای زیبا در رابطه با برگزاری این نمایشگاه گفت: موزه ها همگام با حفظ و حراست از ميراث فرهنگى و ارائه ى دستاورد هاى كهن به عنوان مكانى خاص جهت معرفى و آموزش به نسل امروز، پلى بين گذشته و حال بوده و نه تنها فعاليت موزه ها صرفا معطوف به آثار پيشينيان نیست  بلکه يكى از جنبه هاى ديگر كارى موزه، كشف و شناسايى جريان هاى هنريِ نوگرا كه پيام آور انديشه هاى والا و خلاقيت هنرمندانه است، مى باشد.

١٠٠ چهره ى ورزشى ايران به روايت ١٠٠ نقاش

وی در ادامه یادآور شد با آگاهى از برگزارى نمايشگاه هاى پيشينِ اين جريان هنرى كه با محتواى پرتره نگارى چهره هاى سرشناس ملى برگزار گرديده بود و با علم به استقبال كم نظير علاقمندانِ آن، موزه ى هنرهاى زيبا بر آن شد كه بر اين استقبال قابل توجه، ارج نهاده و نسبت به برگزارى سومين نمايشگاه اين گروه بزرگ هنرى كه از نظر موضوعى اختصاص به ١٠٠ چهره ى محبوب ورزشى ايران دارد، همكارى نمايد. نمایشگاه مذکور دربرگیرنده ی 137 اثر از 104 چهره ی ورزشی است که با انتخاب 100 نقاش به تصویر کشیده شده اند. مراسم افتتاحیه ی این نمایشگاه با حضور چهره های سرشناس هنری، ورزشی و فرهنگی در روز جمعه 15 دیماه از ساعت 15 تا 20 در موزه ی هنرهای زیبای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می گردد. علاقمندان می توانند جهت بازدید از این نمایشگاه، همه روزه از ساعت 9 تا 16 و روزهای جمعه از ساعت 9 تا 20 به نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، موزه هنرهای زیبا مراجعه فرمایند./ارغوان محجوب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: