سه‌شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۶
کد خبر: ۲۱۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: ۲۵۶
موسسه بیمه ایمنی بزرگراه آمریکا تأیید کرده که هزینه تعمیر خودروهای لوکس و پرفورمنس پس از تصادف گران‌تر بوده و البته این یک موضوع روشن و بدیهی بوده است.
کم‌خرج‌ترین و پرخرج‌ترین خودروها پس از تصادف!

تیتر 20 - درحالی‌که این یافته‌ها ما را سورپرایز نمی‌کنند اما برخی مدل‌ها نسبت به دیگران هزینه بسیار زیادتری داشته و بنتلی کانتیننتال GT در این میان یک خودروی برجسته است زیرا ارزش آن پس از یک تصادف 6.5 بار بیشتر از متوسط هزینه 390 دلاری برای تمامی خودروهای سواری کاهش می‌یابد. حدود 7 درصد از کل مدل‌های کانتیننتال GT تصادفی داشته‌اند و این خودرو خسارت ادعایی 35744 دلاری داشته و ضرر کلی آن به 2536 دلار می‌رسد.

کم‌خرج‌ترین و پرخرج‌ترین خودروها پس از تصادف!

اما کانتیننتال GT تنها خودروی بنتلی نیست که در این لیست دیده می‌شود زیرا مدل‌های کانتیننتال فلایینگ اسپور و کانتیننتال GTC در لیست بیشترین میزان ضرر کلی رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند. سه رتبه بعدی نیز به کوپه‌ها تعلق داشته به گونه‌ای که ب‌ام‌و i8 پس از تصادف ضرر 1657 دلاری نصیب مالک کرده و پس از آن نیز خودروهای مزراتی گرن توریسمو و ب‌ام‌و M6 کوپه با فاصله نزدیکی قرار دارند. نهایتا تکمیل کننده لیست 10 تایی های ما خودروهای آئودی RS7، ب‌ام‌و M3، ب‌ام‌و M4 و مزراتی گیبلی هستند.

کم‌خرج‌ترین و پرخرج‌ترین خودروها پس از تصادف!

اما درست در نقطه مقابل اسمارت فورتوی الکتریکی با افت کلی 162 دلاری کم خرج ترین خودرو پس از یک تصادف لقب می‌گیرد. در رتبه‌های دوم و سوم این لیست نیز خودروهای رم 1500 LWB 4WD و فورد F-250 4WD قرار گرفته‌اند. شاید جالب‌توجه‌ترین خودروی این لیست شورولت کوروت Z06 کانورتیبل باشد که خسارت ادعایی 7145 دلاری داشته و تنها 204 دلار از قیمت خود را از دست می‌دهد.

کم‌خرج‌ترین و پرخرج‌ترین خودروها پس از تصادف!

IIHS می‌گوید این نوع از اطلاعات واقعاً کمک کننده است زیرا گزارش‌های ادعای تصادفات زیادی به پلیس گزارش نشده‌اند. این سازمان همچنین می‌گوید بیش از نیمی از تصادف‌های ادعایی برای خودروهای سواری ارزش کمتر از 3 هزار دلاری داشته و اکثریت آن‌ها در بازه هزار تا 1999 دلاری قرار می‌گیرند./پدال
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: