چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۷
کد خبر: ۲۲۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: ۳۸۰
بر اساس برخی اخبار اپل قصد دارد در سه ماهه نخست سال جاری میلادی میزان تولید آیفون ۱۰ را به نصف کاهش دهد.
کاهش تولید آیفون ۱۰ واقعیت دارد؟

تیتر20 - به نقل از وب سایت سی‌نت، اپل به تازگی به زنجیره تولید بخش آیفون اعلام کرده است که می‌خواهد در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی میزان تولید و عرضه گوشی جدید و پرچمدار خود یعنی آیفون ۱۰ را به نصف کاهش داده و در نظر دارد در طول زمستان سال جاری این میزان را به ۲۰ میلیون دستگاه برساند.

گزارش‌های Nikkei، حاکی از آن است که اپل علی‌رغم پیش‌بینی‌های پرفروش خود از آیفون ۱۰، نتوانست آنقدری که انتظار می‌رفت در فصل تعطیلات سال نو این محصول را به فروش برساند به‌گونه‌ای که میزان فروش آن در مناطقی همچون آمریکا، اروپا و چین که بزرگترین سهم بازار آیفون را به خود اختصاص داده‌اند، بسیار کمتر از آن چیزی که برآورد شده بود، رقم خورد.

تحلیلگران بسیاری قیمت بالای این محصول جدید را علت استقبال کمتر از حد انتظار کاربران در جهان می‌دانند.

در این گزارش همچنین به میزان تولید سایر آیفون‌های اپل نیز اشاره شده است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، اپل در طول زمستان سال جاری میلادی ۲۰۱۸ تنها ۳۰ میلیون دستگاه آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ تولید و به بازار عرضه خواهد کرد.

پس از انتشار این گزارش‌ها، هنوز شرکت اپل واکنش و پاسخی نسبت به این اظهارات و آمار و ارقام نشان نداده است بنابراین هنوز معلوم نیست که آیا اپل واقعا قصد دارد میزان تولید آیفون ۱۰ را به نصف کاهش دهد یا خیر؟/ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: