چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴
کد خبر: ۲۲۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: ۳۲۶
صبح امروز، خط تولید کاتالیست یورو ۵ با حضور محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، هاشم یکه زارع مدیر عامل ایران خودرو ، نمایندگان استان قم و صادقی- استاندار قم افتتاح شد.
خط تولید کاتالیست یورو 5 افتتاح شد

تیتر20 - گروه صنعتی ايران خودرو به منظور بهره‌گیری از فناوری‌های جدید در كمك به كاهش مصرف بنزین و آلودگی، خط توليدكاتاليست يورو 5 خود را افتتاح کرد. 

شرکت مبدل خودروی پاک یکی از زیر مجموعه های واحدهای تولیدی گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران متعلق به ایران خودرو، توانسته است با خرید تکنولوژی ‌و راه اندازی خط تولید تمام رباتیک از شرکت دینکس اکو کت فنلاند به همراه انتقال دانش فنی برای نخستین بار به فناوری تولید و پوشش دهی مونولیت با سطح یورو۵ به باشگاه تولید کنندگان کاتالیست خودرو بپیوندد و در زمره ۱۰پوشش دهنده بزرگ دنیا در سطح یورو ۵ قرار بگیرد.

گفته می شود، با راه‌اندازی خط تولید کاتالیست یورو ۵ سالانه حداقل ۴ میلیون یورو صرفه جویی ارزی عاید اقتصاد کشورخواهد شد.

خط تولید کاتالیست یورو 5 افتتاح شد

همچتین از دیگر ویژگی های این خط تولید در منطقه محمود آباد قم، کاهش تولید منواکسید کربن ناشی از خروجی اگزوز خودرو از ۲,۲ گرم در هر کیلومتر به یک گرم به ازای هر کیلومتر است. 

گفته می شود، به ازای تولید یک میلیون کاتالیست خودرو در سال و با فرض میانگین ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد هر خودرو در سال، این میزان کاهش به ۳۶ هزار تن تولید منواکسید کربن برسد. 

 دوسال پیش خط تولید باک یورو 5 توسط یکی از قطعه سازان داخلی افتتاح شد، اکنون نیز گروه صنعتی ایران خودرو  خط تولید کاتالیست یورو 5 را افتتاح کرده است. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: