شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۴
کد خبر: ۲۴۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: ۴۹۱
بررسی‌ها نشان‌ می‌دهد که قیمت انواع گوشت قرمز با افزایش محسوسی نسبت به یک ماه قبل همراه شده است؛ به طوری که قیمت هر کیلوگرم ماهیچه گوساله به ۵۰ هزار تومان رسیده است.
گوشت گران شد

تیتر20 -  بازار گوشت قرمز در ایام نوروز با افزایش تقاضا همراه شد و این افزایش تقاضا بهانه‌ای شد برای افزایش قیمت برخی اقلام این محصول. به گفته برخی فروشندگان قیمت انواع گوشت قرمز با افزایش روبرو شده است و این افزایش قیمت تقریبا از نیمه اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است.

گوشت قرمز در سال گذشته هم در مقاطعی با افزایش قیمت روبرو شد؛ افزایش قیمتی که مورد تایید مسئولان ذی ربط هم نبود اما عملا در بازار با قیمت بالاتر از سقف تعیین شده عرضه می‌شد.

در حال حاضر هم بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت اقلام مختلف گوشت قرمز نسبت به یک ماه گذشته با افزایش همراه شده است. بر این اساس گوشت استیکی به عنوان گران‌ترین نوع گوشت قرمز کیلویی ۶۰ هزار تومان و ماهیچه گوساله کیلویی دیگر نوع گوشت قرمز که جزو گران‌ترین هاست ۵۰ هزار تومان قیمت دارد و هر کیلوگرم راسته گوساله ۵۱ هزار تومان فروخته می‌شود.

گوشت مخلوط گوساله با حدود ۲۰۰۰ تومان افزایش قیمت، به کیلویی ۴۰ هزار تومان رسیده و ران گوساله نیز کیلویی ۴۴ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد.

انواع گوشت گوسفندی نیز با افزایش قیمت روبرو شده است. شقه با گردن گوسفندی به کیلویی ۴۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. به گفته  برخی فروشندگان قیمت دام زنده نسبت به قبل با افزایش روبرو شده است و همین عامل باعث گرانی انواع گوشت قرمز شده است.

انواع گوشت قرمزقیمت (هر کیلوگرم)
مخلوط گوساله۴۰ هزار تومان
ران گوساله۴۴ هزار و ۸۰۰ تومان
راسته گوساله۵۱ هزار تومان
ماهیچه گوساله۵۰ هزار تومان
گوشت استیکی۶۰ هزار تومان
مغز ران گوساله۴۶ هزار و ۸۰۰ تومان
شقه باگردن گوسفندی۴۴ هزار و ۸۰۰ تومان
سردست گوسفندی۴۵ هزار و ۸۰۰ تومان
ران گوسفندی۴۳ هزار تومان
جگر سیاه گوسفندی۶۱ هزار و ۸۰۰ تومان
کله پاچه۵۵ هزار تومان
دنبه۱۴ هزار تومان

در میان محصولات پروتئینی دامی، جگر سیاه گوسفندی کیلویی ۶۱ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد که با افزایش حدود ۵۰۰۰ تومانی همراه شده است. همچنین کله پاچه هم به کیلویی ۵۵ هزار تومان رسیده است./ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: