يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
کد خبر: ۳۰۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۱
تعداد بازدید: ۴۴۲
در چیدن دکوراسیون داخلی یک سری اشتباهات کوچکی وجود دارد که باعث می شود دکوراسیون خانه شما زشت و نازیبا شود. به همین بهانه در این مقاله قصد داریم 8 اشتباه رایج دکوراسیونی و نحوه حل این اشکالات را به شما بگوییم
8 اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی و نحوه رفع آنها

تیتر20 - شما نمی دانید چرا دکوراسیون داخلی خانه شما زیبا نیست؟ ممکن است شما یکی از این 8 اشتباه را انجام داده باشید. اما نگران نباشید در این مقاله 8 اشتباه بزرگ در چیدمان خانه و نحوه رفع آنها را به شما معرفی می کنیم.

انتخاب فرش کوچک برای دکوراسیون داخلی

انتخاب فرش کوچک برای دکوراسیون داخلی,دکوراسیون داخلی,اشتباهات در دکورایون داخلی
اشکال : انتخاب یک قالیچه کوچک باعث می شود که اتاق شما کوچک تر از چیزی که هست به نظر برسد.
برای رفع اشکال باید فرشی که انتخاب می کنید باید طوری باشد که وقتی مبلمان تان را روی فرش قرار می دهید، از مبلمان شما کمی بزرگتر باشد.  برای میز ناهارخوری باید فرش از لبه های اتاق ناهارخوری حدود 900 سانت فاصله داشته باشد.

استفاده از پرده های ضخیم و کتان در دکوراسیون داخلی

استفاده از پرده های ضخیم و کتان در دکوراسیون داخلی,دکوراسیون داخلی,اشتباهات در دکورایون داخلی
اشکال : این پرده های ضخیم که از جنس کتان هستند نمی گذارند نور کافی وارد اتاق غذاخوری تان شود.
برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنیم از دو طرف پنجره تان این پرده های کتان بلند را آویزان کنید. کنار بودن این پرده ها باعث می شود نور وارد این خانه شود.

آویزان کردن تابلو در بالاترین نقطه

اشکالی که در آویزان کردن این تابلوهای هنری وجود دارد این است که برای دیدن تابلوهای بالایی باید سرتان را بالا بگیرید و این در اصول دکوراسیون یک اشکال بزرگ است.
برای رفع این مشکل باید تابلوهای هنری تان را که در قسمت بالا قرار دارد با حلقه های دیواری آویزان کنید تا در ارتفاع پایین تری قرار بگیرد.

استفاده از مبلمان های بزرگ و پشت بلند در فضاهای کوچک

اشکال : وقتی برای فضاهای کوچک از مبلمان هایی بزرگ که دسته و پشت بلندی دارند استفاده می کنید، این اشتباه می تواند فضای اتاق شما را کوچک تر از چیزی که هست نشان دهد.
برای رفع این مشکل می توانید از مبل های تکی و یا صندلی های تکی استفاده کنید تا فضای بیشتری هم داشته باشید.

استفاده از رنگ سفید برای دکوراسیون داخلی اتاق های پرنور

اشکال : بیشتر افراد فکر می کنند که رنگ سفید یکی از بهترین رنگ ها برای دکوراسیون داخلی هر اتاقی است. اما باید بدانید که این رنگ برای اتاق های پرنور اصلا مناسب نیست. 
برای رفع اشکال اگر شما تمایل به استفاده از رنگ سفید دارید پیشنهاد می کنیم برای داشتن تعادل این رنگ سفید را با رنگ آبی مخلوط کنید .

استفاده از آباژورهایی با چراغ های بزرگ و پر نور

اشکال : اگر شما از آباژور بزرگ استفاده کنید، این نور زیاد باعث می شود فضای شما کمی سرد و خشن شود. 
برای رفع این مشکل از لامپ های کوچک 40 واتی استفاده کنید. برای فضاهایی مانند اتاق خواب و حمام از لامپ هایی با وات های کمتر استفاده کنید. برای اتاق ناهارخوری هم بهتر است از لامپ های دیواری کوچک استفاده کنید.

استفاده از یک کوسن بزرگ روی کاناپه

اشکال : استفاده از کوسن های بزرگ یکی از اشتباهات در چیدن مبلمان است. این کوسن ها باعث می شود زیبایی مبلمان شما دیده نشده و مبلمان تان بزرگتر از چیزی که هست به نظر برسد.
برای حل این مشکل پیشنهاد می کنیم از دو کوسن کوچک برای دو طرف مبلمان تان استفاده کنید.

استفاده از پرده های پلیسه ای پانچ دار برای اتاق خواب

اشکال : این پرده های پلیسه ای بیشتر برای فضاهایی مانند حمام استفاده می شوند و برای اتاق خواب یا پذیرایی مناسب نیستند.
برای حل این مشکل می توانید از چوب پرده چوبی استفاده کرده و آن را نزدیک به سقف بچسبانید. با این کار سقف اتاق خواب شما هم بلندتر به نظر می رسد./سیمرغ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: