شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
کد خبر: ۳۲۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: ۴۶۶
تاکنون نخودچی کشمش معمولی‌ترین خشکبار موجود در بازار بود، گفته اکنون قیمت کشمش به 60 هزار تومان رسیده است بنابراین نخودچی کشمش هم خشکباری معمولی نیست و مردم قدرت خرید آن را ندارند.
معمولی‌ترین آجیلی که باز هم برای "یلدا" گران است

تیتر20 - رئیس اتحادیه قنادان البرز با بیان اینکه تاکنون نخودچی کشمش معمولی‌ترین خشکبار موجود در بازار بود، گفته اکنون قیمت کشمش به 60 هزار تومان رسیده است بنابراین نخودچی کشمش هم خشکباری معمولی نیست و مردم قدرت خرید آن را ندارند.

 رئیس اتحادیه قنادان البرز با بیان اینکه تاکنون نخودچی کشمش معمولی‌ترین خشکبار موجود در بازار بود، گفته اکنون قیمت کشمش به 60 هزار تومان رسیده است بنابراین نخودچی کشمش هم خشکباری معمولی نیست و مردم قدرت خرید آن را ندارند.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا،سیدرضا امامی‌میبدی در خصوص آخرین وضعیت بازار آجیل با توجه به نزدیک شدن شب یلدا گفت: وضعیت آجیل نه تنها در سطح استان بلکه در کشور مساعد نیست و در واقع قنادان و عرضه‌کنندگان محصولی برای ارائه به مشتریان خود ندارند.

وی در ادامه اعلام کرد: قیمت خشکبار به شدت افزایش داشته است این افزایش قیمت به حدی است که شهروندان قادر به خرید این محصولات نیستند.

امامی، علت این گرانی خشکبار را سرمازدگی عنوان و اعلام کرد: به علت سرمازدگی که سال گذشته رخ داده است اکثر محصولات از بین رفته است و خشکبار در بازار بسیار کم است.

وی با اعلام اینکه احتمال افزایش قیمت بیشتر خشکبار نیز وجود دارد، گفت: 70 درصد از گرانی‌های اخیر در محصولات خشکبار ناشی از سرمازدگی است.

رئیس اتحادیه قنادان البرز افزود: ۹۰ درصد قنادان استان البرز به علت گرانی و نبود محصول، خشکبار زیادی در واحدهای صنفی خود برای ارائه ندارند، مثلاً قیمت پسته به کیلویی 230 تا 320  هزار تومان رسیده است در این شرایط نه تنها شهروندان بلکه فروشندگان هم قدرت و توان خرید این محصول را ندارند.

وی با بیان اینکه نخودچی کشمش معمولی‌ترین خشکبار موجود در بازار بود گفت: اما اکنون قیمت کشمش به 60 هزار تومان رسیده است بنابراین نخودچی کشمش هم خشکباری معمولی نیست و مردم قدرت خرید آن را ندارند./قانون
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: