شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
کد خبر: ۳۲۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
تعداد بازدید: ۲۴۲
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است با توجه به مشکلات فعلی خودروسازان ازجمله تحریم، افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت مواد اولیه تولید، بدهی به قطعه سازان و کمبود نقدینگی لازم برای توسعه برنامه ها و محصولات آتی، چاره ای جز ورود دولت و بانک ها و اعطاء تسهیلات وجود ندارد.
لزوم کمک و حمایت دولت و بانک ها برای جلوگیری از سقوط صنعت خودرو

تیتر20 - برخی کارشناسان معتقدند برای حل مشکلات صنعت خودرو کشور لازم است تسهیلاتی 30 هزار میلیارد تومانی به خودروسازان اعطا شود تا آنها بتوانند مشکلات ناشی از افزایش قیمت ارز و مواد اولیه و دیگر شرایطی که بر صنعت خودرو تحمیل شده است را پشت سر بگذارند. 

در این زمینه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است با توجه به مشکلات فعلی خودروسازان ازجمله تحریم، افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت مواد اولیه تولید، بدهی به قطعه سازان و کمبود نقدینگی لازم برای توسعه برنامه ها و محصولات آتی، چاره ای جز ورود دولت و بانک ها و اعطاء تسهیلات وجود ندارد.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو بایی در خصوص لزوم اعطای تسهیلات 30 هزار میلیارد تومانی به خودروسازان اظهار داشت: در مقطع فعلی برای کمک به تولید داخلی و اشتغال کارگران ایرانی چاره ای نیست جز اینکه دولت و بانک ها وارد عمل شوند و اجازه ندهند که صنعت خودرو زمین خورد.

نماینده مردم سنقر افزود: صنعت خودرو به حدی برای کشور ما اهمیت دارد که جزو اولین موارد از این دوره تحریم ها از سوی آمریکا بوده است، بنابراین لازم است بانک ها اعتبار شرکت های خودروساز را به منظور سرمایه در گردش افزایش دهند و دولت نیز با اعطای تسهیلات 30 هزار میلیارد تومانی قدمی مهم در راستای رفع مشکلات این صنعت بردارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: از طرفی لازم است دولت از خانواده 4 خودرو تیبا، پراید، پژو و سمند -که شامل قیمت گذاری شورای رقابت نیز بوده اند- حمایت کند و به این خودرو ها کمک نماید تا افزایش قیمت نداشته باشند.

حسینی کیا افزود: می توان از خودروهای پرسود، یارانه ای به این دسته از خودروها اختصاص داد تا هم از افزایش قیمت این خودروها جلوگیری شود و هم اعتبار شرکت ها در بانک ها بالا رفته و بتوانند سه برابر از تسهیلات سرمایه در گردش استفاده نمایند و در نهایت از شرایط فعلی، برون رفت مناسبی داشته باشیم./خبرخودرو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: