دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
کد خبر: ۳۳۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵
تعداد بازدید: ۱۳۶۱
شهردار منطقه ۴ تهران از اجرای کامل بیش از ۳۵۰ پرونده احکام کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ در آذر ماه سال جاری در محدوده نواحی ۹ گانه این منطقه خبر داد.
اخطار به سه هزار مالک شمال شرق تهران

تیتر20 - سیدعلیرضا حسینی بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی و بدون مجوز تاکید کرد و گفت: توجه به ساخت و سازهای اصولی و ضابطه‌مند براساس قوانین شهرسازی، همراه با حفظ کیفیت سیمای بصری شهر، این منطقه را بر آن داشته تا با قاطعیت بیشتر بر روند ساختمان‌سازی نظارت داشته و از تمامی توان قانونی برای تامین امنیت و آسایش شهروندان استفاده کند.

وی با بیان اینکه از ابتدای آذر ماه سال جاری تاکنون براساس احکام کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها و پس از طی مراحل قانونی ۳۵۳ پرونده رای در منطقه ۴ اجرا شده است، اظهار داشت: شهرداری منطقه ۴ با هدف صیانت از حقوق شهروندان و بازپس‌گیری فضاهای شهری، اجرای آرای زمین مانده کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ را در دستور کار قرار داده است که این روند تا پایان سال جاری ادامه دارد.

شهردار منطقه ۴ تهران با اشاره به اینکه در ماه گذشته چندین واحد و مجتمع تجاری متخلف در منطقه ۴ پلمب و تخریب شد، تصریح کرد: مجتمع تجاری مسکونی ولیعصر در محله حکیمیه، مجتمع کارواش فرجام با داشتن احداث طبقه مازاد، اضافه بنا، پیشروی طولی و تبدیل کاربری از بارزترین آرای اجرا شده کمسیون‌های ماده ۱۰۰ در این منطقه است که رای پلمب، قلع بنا و تخریب در مورد آنها اجرا شده است.

حسینی درخصوص صدور اخطار به تخلفات ساختمانی صورت گرفته خاطرنشان کرد: در طول یک ماه گذشته بیش از سه هزار اخطار به مالکان متخلف ابلاغ شده است که تغییر کاربری مسکونی به تجاری، عدم تامین پارکینگ و وصول جرایم از مهمترین تخلفات و اخطارهای صادره بوده است.

وی با تاکید بر اینکه طبق قانون مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده شهر و حریم آن باید قبل از هر گونه تفکیک اراضی و آغاز فعالیت ساختمانی از شهرداری مجوزهای لازم را اخذ کنند، ابراز داشت: در غیر این صورت شهرداری می‌تواند از عملیات ساختمانی فاقد یا مغایر با پروانه احداث بنا جلوگیری کند./ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: