دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
کد خبر: ۳۳۲۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۶
تعداد بازدید: ۳۵۴
مسئول اتحادیه شیشه و آینه تهران گفت: ساخت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر نیازمند دستگاه های مخصوصی است که واردکردن دستگاه ها برای ۱۰۰ یا حتی ۲۰۰ سیمرغ مقرون به صرفه نیست.
چرا سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر از خارج وارد می‌شود؟

تیتر20 - چرا سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر از خارج وارد می‌شود؟به گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدعلی قنبری مسئول اتحادیه شیشه و آینه تهران در واکنش به انتقاداتی که به ساخت سیمرغ جشنواره در خارج از کشور مطرح می‌شود، گفت: حرف‌های دبیر جشنواره درست است، برای ساخت این سیمرغ‌ها دستگاه‌های مخصوصی لازم است که باید وارد کرد، اما نکته این است که برای تولیدکننده مقرون به صرفه نیست تا برای ساخت ۱۰۰ یا حتی ۲۰۰ نمونه از آن در طول یک سال، این دستگاه‌ها را وارد کند.

او با بیان اینکه این محدودیت تنها مربوط به سیمرغ‌های جشنواره نیست، گفت: موارد مشابه دیگری هم وجود دارد که مجبور هستیم از خارج از کشور وارد کنیم، چون نمی‌توان برای یک پروژه‌ای که محدود به چند عدد تندیس یا کالایی خاص است اقدام به خرید دستگاه‌های گران کرد.

رئیس اتحادیه شیشه و آینه تهران ادامه داد: کاری که در بخش شیشه در داخل کشور انجام می‌دهیم مربوط به شیشه‌های ضدگلوله یا شیشه‌های ۱۹ میلیمتری و تراش دادن است، اما ساخت سیمرغ‌های جشنواره فجر یک کار خاص است و با دستگاه‌هایی که در صنف ما وجود دارد امکان ساخت آن‌ها وجود ندارد.

قنبری به انتقادات هم اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: از بعد احساسی و غرور ملی می‌توانیم بگوییم بهتر است این سیمرغ‌ها در داخل کشور ساخته و تولید شوند و این نگاه خوبی است، اما در بسیاری از مراکز حساس کشور قطعات و وسایلی داریم که از خارج از کشور می‌آید، چون یا مقرون به صرفه نیست یا توان ساخت داخلی آن وجود ندارد.

وی تاکید کرد: معتقدم کسانی که این انتقادات را مطرح می‌کنند برخوردی کاملا احساسی دارند، ولی به لحاظ توانایی داخل و صرفه اقتصادی نمی‌توان برای ساخت ۳۰ یا حتی ۱۰۰ سیمرغ، دستگاه‌های خاص و گران آن را وارد کشور کرد./باشگاه خبرنگاران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: