شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
کد خبر: ۳۳۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
تعداد بازدید: ۲۷۱
آقاطاهر گفت: برنج پاکستانی شباهت زیادی به برنج ایرانی دارد، اما برنج هندی به علت پخت آسان‌تر خواهان بیشتری در جامعه دارد.
استقبال بیشتر مردم از برنج هندی

تیتر20 - محمد آقاطاهر رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، برنج و حبوبات در خصوص واردات برنج اظهار کرد: واردات برنج همچنان ادامه دارد و امسال نسبت به سال‌های گذشته یک ماه زودتر این واردات شروع شده است و با باز شدن در‌های گمرک به روی واردات این محصول، قیمت برنج وارداتی به خصوص برنج هندی هزار تومان کاهش یافت.

وی افزود: برنج توسط بازرگانان در حال خرید از مبادی وارداتی است و به مرور به کشور وارد می‌شود. قیمت برنج‌های وارداتی با هم متفاوت است، به جز برنج هندی که به تنهایی چندین نوع دارد، برنج پاکستان، اروگوئه و تایلندی را هم داریم که هر کدام قیمت خود را دارد، اما رنج قیمتی این برنج بین ۶ تا ۷ هزار تومان است و نسبت به قیمت برنج داخلی بسیار ارزانتر است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، برنج و حبوبات با اشاره به کیفیت برنج‌های وارداتی تاکید کرد: برنج پاکستانی از نظر ظاهر، نحوه پخت و طعم به برنج ایرانی شبیه است، اما از برنح هندی به دلیل پخت آسانتر استقبال بیشتری می‌شود و در کشور خواهان بیشتری دارد.قیمت هر کیلو برنج هندی درجه یک دانه بلند در بازار ۸ هزار تومان، هر کیلو برنج پاکستانی باسمانی ۸۲۰۰ تومان و هر کیلو برنج تایلندی ۳۹۰۰ تومان است./ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: