شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
کد خبر: ۳۳۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: ۵۴۱
درحالی که رئیس اتحادیه بارفروشان می‌گوید قیمت گوجه فرنگی در بازار مرکزی میوه و تره‌بار ۴۰۰۰ تومان است، قیمت هر کیلو گوجه در سطح شهر از ۵۳۰۰ تا ۷۹۵۰ تومان رسیده و هر کیلو کاهو رسمی و پیچ به ترتیب تا ۷ و ۱۵ هزار تومان رسیده است.
کاهو ۱۵ هزار تومان شد

تیتر20 - در روزهای اخیر قیمت برخی اقلام صیفی‌جات در بازار به شدت افزایش یافته به طوریکه هر کیلوگرم گوجه فرنگی در سطح شهر تهران بین 5300 تومان تا 7950 هزار تومان به فروش می‌رسد.

علاوه بر این قیمت کاهوی رسمی نیز با افزایشی عجیب به بیش از 7 هزار تومان رسیده و «کاهو پیچ» بسته به کیفیت آن با قیمت هرکیلو 8500 تا 15000 تومان عرضه می‌شود.

بر اساس گفته فروشندگان، وقوع سیل و بارندگی‌های وسیع در جنوب کشور از یک سو، و صادرات این اقلام به برخی کشورهای همجوار باعث شده تا علاوه بر کمبود این اقلام در سطح بازار داخلی، قیمت آن‌ها نیز به شدت افزایش یابد.

به گفته حسن صابری رئیس اتحادیه صنف بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران، قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار، به 4000 تومان رسیده و آزاد شدن صادرات آن به خارج از کشور و وقوع سیل جنوب، از مهمترین علل گرانی گوجه فرنگی در بازارند.

به گزارش تسنیم، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران معتقد است قیمت واقعی هر کیلوگرم گوجه فرنگی بین 2000 تا 2500 تومان است و متاسفانه اتفاقات اخیر باعث شد تا قیمت گوجه فرنگی دارای حباب قیمتی شود./تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: