سه‌شنبه ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
کد خبر: ۳۴۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
تعداد بازدید: ۲۸۷
چندی پیش یکی از سایت های خبری مطلبی درباره عضویت یکی از مدیران بانکی هم زمان در هیات مدیره 2 بانک منتشر کرده که شواهد نشان می دهد این خبر کاملا نادرست بوده است.
انتشار خبر بی پایه و اساس در مورد هیات مدیره بانک ها

تیتر20 - سایت بورس امروز به تازگی در مطلبی ضمن رد این ادعا درباره چند و چون این خبر توضیحاتی داده است:

در خبر، فارغ از مقایسه زمانی و مکانی دو صورت جلسه یکی به تاریخ ۴ تیرماه یک هزار و سیصد و نود و پنج و دیگری در مورخ پنجم اسفند ماه یکهزار و سیصدو نود و شش و با فاصله ای بیش از ۱۳ ماه یکی از مدیران بانکی را همزمان در دو بانک به عنوان عضو هیئت مدیره معرفی نموده و یک مدیر خودرو ساز را عضو یک بانک.

اینکه مدیر عامل ایران خودرو به عنوان یکی از سهامداران بانک پارسیان به نمایندگی از این شرکت در هیئت مدیره  این بانک عضو باشد بر اساس قانون تجارت ایرادی ندارد. چه بسا قانون‌گذار این اختیار را به افراد داده که در شرکت‌های متعددی عضو هیئت‌مدیره باشند.

حجت‌اله صیدی نیز که زمانی عضو هیئت مدیره ایران‌خودرو بوده تا پیش از حضور خود (از ۱۵ اسفند ۹۶) در بانک صادرات ایران به عنوان مدیر عامل، این شرایط را داشته تا نماینده ایران‌خودرو در بانک پارسیان نیز باشد که البته همزمان با تصدی مسئولیت مدیرعاملی بانک صادرات ایران در تاریخ مذکور  از همه سمت‌های خود در ایران‌خودرو استعفا داده که تمکین قانونی از قوانین بانک مرکزی نیز بوده است.

گفتنی است ثبت دقیق نام اعضای هیئت‌مدیره شرکت‌ها در برخی اسناد حتی تا دو سال ممکن است به طول بیانجامد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: