دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
کد خبر: ۳۴۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۶
تعداد بازدید: ۱۱۹۶
رئیس انجمن فروشندگان سیم کارت و گوشی می‌گوید: چنانچه در ماه رمضان نرخ ارز به سمت نزولی حرکت کند قیمت موبایل ارزان خواهد شد اما بالعکس این موضوع هم وجود دارد. ممکن است با عدم مدیریت بانک مرکزی بازار ارز با برخی تنش‌ها مواجه شود که همین موضوع قیمت موبایل را گران می‌کند.
تیتر20 - رئیس انجمن فروشندگان سیم کارت و گوشی می‌گوید: چنانچه در ماه رمضان نرخ ارز به سمت نزولی حرکت کند قیمت موبایل ارزان خواهد شد اما بالعکس این موضوع هم وجود دارد. ممکن است با عدم مدیریت بانک مرکزی بازار ارز با برخی تنش‌ها مواجه شود که همین موضوع قیمت موبایل را گران می‌کند.

رئیس انجمن فروشندگان سیم کارت و گوشی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت تلفن همراه در ماه رمضان ارزان خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: نرخ ارز و تسهیل در امر واردات تلفن همراه دو عامل مهمی هستند که بر قیمت موبایل اثر می‌گذارند. طی سال‌های گذشته در ماه رمضان قیمت موبایل روند نزولی را به خود می‌گرفت و این درحالی است که امسال با شرایط متفاوت در نرخ ارز مواجه هستیم.

افشار فروتن لاریجانی اظهار کرد: چنانچه در ماه رمضان نرخ ارز به سمت نزولی حرکت کند قیمت موبایل ارزان خواهد شد اما بالعکس این موضوع هم وجود دارد. ممکن است با عدم مدیریت بانک مرکزی بازار ارز با برخی تنش‌ها مواجه شود که همین موضوع قیمت موبایل را گران می‌کند.

او در پاسخ به این پرسش که برای خرید گوشی تلفن همراه چه توصیه‌ای به مردم دارید؟ پاسخ داد: امسال شرایط به شیوه‌ای است که درباره قیمت گوشی تلفن همراه نمی‌توان پیش‌بینی درست و جامعی ارائه داد. توصیه ما به مردم این است چنانچه نیاز مبرمی به خرید تلفن همراه دارند آن را تهیه کنند در غیر این صورت خرید کالای غیرضروری توصیه نمی‌شود.

فروتن لاریجانی همچنین در بخش دیگر سخنانش از رایزنی مسئولان برای کاهش نرخ گوشی‌های تلفن همراه خبر داد و گفت: اخیرا مطلع شدیم که قرار است درهم جایگزین دلار در واردات تلفن همراه شود. چنانچه این موضوع عملیاتی شود شاهد رونق و کاهش قیمت موبایل در بازار خواهیم بود./ایران جیب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: