يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۱
کد خبر: ۳۵۴۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۶
دبیرکل اتاق بازرگانی متشرک ایران و عراق از ممنوع شدن واردات ماست و دوغ به کشور عراق خبر داد.
تیتر20 - سید حمید حسینی در گفت‌وگو یی، با اشاره به گلایه برخی صادرکنندگان به عراق نسبت به افزایش تعرفه ورود برخی کالاها به این کشور و احتمال کاهش این تعرفه‌ها از سوی دولت عراق اظهار کرد: آنچه به نظر می‌رسد نشان می‌دهد بعید است که دولت عراق به سمت کاهش تعرفه‌های وارداتی پیش رود.

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: سیاست کشور عراق در حال حاضر به شکلی است که اگر تشخیص دهند که کالایی را می‌توانند در داخل عراق تولید کنند و قابلیت تولید در این کشور را دارد مشمول سیاست‌های جدید قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی، ابتدا تعرفه‌های واردات این کالاها را افزایش می‌دهند و در مرحله بعد، ورود آن‌ها به عراق را ممنوع اعلام کرده و از ورودشان جلوگیری خواهند کرد.

حسینی گفت: به عنوان نمونه، در حالیکه ورود خامه، شیر و شیرخشک به این کشور ممنوع نشده، واردات ماست و دوغ به کشور عراق ممنوع شده است و عراقی‌ها ترجیح داده‌اند ماست و دوغ مورد نیازشان را خودشان تولید کنند.

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق خاطرنشان کرد: با توجه به رقبای قدرتمندی که در بازار عراق وجود دارند و همچنین امکان تولید بخشی از این کالاها در این کشور در آینده نزدیک، باید صادرکنندگان ما به کشور عراق به سمت و سوی خدمات و فعالیت‌هایی پیش روند که نیاز به خدمات داشته باشد و هرچه سریعتر از تمرکز بر صادرات کالاهای صرف، فاصله بگیریم تا بتوانیم در بازارهای عراق حضور مستمر داشته باشیم./تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: