يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰
کد خبر: ۳۶۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶
صنعت بازی‌های رایانه‌ای صنعتی رو به رشد است و طی سال‌های آینده تحولات در آن با سرعت بیشتری رخ خواهد داد. پیش‌بینی‌ها حاکی است درآمد این صنعت از محل فروش بازی در سال جاری میلادی بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار خواهد بود که رشدی قابل‌ملاحظه را نسبت به رقم سال قبل نشان می‌دهد.
تیتر20 - صنعت بازی‌های رایانه‌ای صنعتی رو به رشد است و طی سال‌های آینده تحولات در آن با سرعت بیشتری رخ خواهد داد. پیش‌بینی‌ها حاکی است درآمد این صنعت از محل فروش بازی در سال جاری میلادی بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار خواهد بود که رشدی قابل‌ملاحظه را نسبت به رقم سال قبل نشان می‌دهد.
از ۱۰ کشور با بیشترین درآمد فروش بازی‌های رایانه‌ای، ۹ کشور توسعه یافته هستند. اما در آینده این فهرست تغییر خواهد کرد. از پیش شرکت‌های فعال در حوزه تولید بازی‌های رایانه‌ای در اقتصادهای نوظهور به‌ویژه چین و هند در حال بالا بردن سهم خود در بازار هستند و این روند ادامه پیدا خواهد کرد. رقابت بر سر تصاحب سهم بالاتر در بازار بازی‌های رایانه‌ای بسیار شدید است و کارشناسان معتقدند شرکت‌ها برای موفقیت در این رقابت به شناخت بازار و علایق کاربران نیازمند هستند. شرکت‌های چینی از پیش در این زمینه تحقیقات خود را آغاز کرده‌ و توانسته‌اند بر میزان فروش خود بیفزایند. چین و هند به دلیل جمعیت زیاد و رشد بالای اقتصادی، بازارهای جذابی برای شرکت‌های تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای هستند. ابزارهای همراه از جمله گوشی‌های هوشمند سهمی رو به رشد در بازار بازی‌های رایانه‌ای دارند. میزان دسترسی به این ابزارها در حال افزایش است و نیز اینترنت بی سیم به علاقه‌مندان کمک کرده هر جا که مایل هستند به بازی بپردازند. طی یک دهه آینده برخی تحولات بزرگ در صنعت بازی‌های رایانه‌ای رخ خواهد داد، از جمله دسترسی‌ها بیشتر می‌شود و نیز شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه فناوری به این بازار وارد می‌شوند. در مطالب حاضر به آمار و ارقام این صنعت، روندهای کلان در یک دهه آینده، سهم چین در بازار بازی‌های رایانه‌ای و وضعیت بازار و سرمایه‌گذاری‌ها اشاره شده است./دنیای اقتصاد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: