پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
کد خبر: ۳۷۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
سرپرست معاونت مسکن مطرح کرد؛
سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: عرضه واحد‌های خالی از سکنه نقش مؤثری در بهبود وضعیت بازار مسکن خواهد داشت که به زودی با همکاری دستگاه‌های دیگر این واحد‌ها را به بازار مسکن تزریق خواهیم کرد.
تیتر20 - محمود محمودزاده سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه نیمه دوم امسال با توجه به اجرای طرح‌های مسکنی که آغاز شده شاهد ثبات در بازار مسکن خواهیم بود، گفت: بازار مسکن تحت تأثیر بخش‌های مختلف اقتصادی و سرمایه‌ای است و همین موضوع زمینه ساز افزایش قیمت می‌شود.

او ادامه داد: در صورتی که بازار‌های اقتصادی دیگر در این ایام دچار نوسانات اقتصادی نشود شاهد بازاری آرام در بخش مسکن و حتی کاهش قیمت در برخی از مناطق خواهیم بود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه قیمت زمین بخش عمده‌ای از قیمت مسکن را شامل می‌شود، گفت: در کشور‌های دیگر ممکن است زمین ارزش چندانی نداشته باشد، اما در کشور ایران به ویژه در کلانشهر‌ها به دلیل رقابت و تقاضایی که برای اراضی وجود دارد زمین نقش عمده و مؤثری را در حوزه مسکن دارد.

محمودزاده افزود: در بخشی از شهر‌ها ارزش واقعی زمین ناشی از رقابت‌هایی است که در این حوزه وجود دارد بنابراین قیمت در این بازار دچار افزایش می‌شود.

بیشتر بخوانید: گرم‌تر شدن معاملات بازار مسکن در نیمه دوم سال/ رشد ۲۵ درصدی معاملات در مهر ۹۸

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از راه‌اندازی بازار اجاره‌داری حرفه‌ای خبر داد و گفت: یکی از طرح‌هایی که از دوره معاونت قبل مطرح شده مربوط به "تام اج" بوده که هم‌اکنون در قالب "بازار اجاره‌داری" حرفه‌ای ادامه خواهد داشت و وزارت راه و شهرسازی و معاونت مسکن و ساختمان در حال انجام مقدمات آن است.

او با بیان اینکه راه اندازی بازار اجاره‌داری حرفه‌ای نیازمند اصلاح آیین نامه است، گفت: هم اکنون با توجه به اصلاح این آیین نامه مدت عملیات اجرایی آن زمان‌بر خواهد بود، اما با اجرای این طرح سعی خواهیم کرد بازار اجاره را برای سال آینده بازاری آرام و با ثبات کنیم.

محمودزاده اظهار کرد: هر ۳ طرح "تام فاز"، "تام اج" و "تام تز" در حوزه مسکن ادامه خواهد داشت، گفت: برخی از مقدمات اجرای این طرح فراهم شده و هر کدام از آن‌ها برای بازار‌های مختلف مسکنی در نظر گرفته شده است، اما هم‌اکنون در حال اجرای طرح "تام تز" هستیم.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره اجرای برنامه‌های معاونت مسکن برای واحد‌های خالی از سکنه هم گفت: خانه‌های خالی به تعداد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور وجود دارد که طرحی برای شناسایی و اخذ مالیات از آن‌ها در حال تدوین است که به زودی به بخش‌های ذی ربط ارسال می‌شود.

او بیان کرد: به دنبال اخذ سیاست‌های تشویقی و دریافت مالیات هستیم تا از طریق آن بتوانیم واحد‌های مسکونی خالی از سکنه را وارد بازار و نیاز مسکنی کشور را تأمین کنیم.

محمودزاده بیان کرد: عرضه واحد‌های خالی از سکنه نقش مؤثری در بهبود وضعیت بازار مسکن خواهد داشت که به زودی با همکاری دستگاه‌های دیگر این واحد‌ها را به بازار مسکن تزریق خواهیم کرد./باشگاه خبرنگاران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: