شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
کد خبر: ۳۸۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
مدیر عامل شرکت املاح معدنی ایران در گفت وگو با تیتر20 خبر داد:
در 7 ماهه امسال شرکت املاح معدنی ایران 137 هزار تن محصول تولید کرده و توانسته از محل فروش این محصولات یکهزار و 370 میلیارد ریال کسب درآمد کند که این حجم فروش در مقایسه با مدت مشابه قبل حکایت از رشد 104 درصدی فروش محصولات این شرکت در سالجاری دارد.
تحقق افزایش 20 درصدی صادرات شرکت املاح معدنی ایران در 7 ماه
تیتر20/ فاطمه عسگری نیا - با تشدید فشارهای اقتصادی و تحریم های ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی انتظار می رفت فعالان بخش خصوصی به ویژه معدنکاران به لحاظ سختی ماهیت کار با مشکلات بسیاری روبرو شوند. هر چند نمی توان منکر برخی محدودیت های کاری ایجاد شده برای فعالین این بخش در عرصه ملی و بین المللی شد اما این محدودیت ها نتوانست چرخ های تولید را در این بخشها متوقف کند. 
شرکت املاح معدنی ایران از جمله  شرکت های معدنی است که در برابر فشارهای اقتصادی وارده بر واحدهای تولیدی و صنعتی توانست با بهره گیری از راهبردهای مدیریتی ضمن افزایش ده درصدی تولیدات خود صادرات محصولات خود را هم تا 20 درصد افزایش دهد.

علی رستمی، مدیر عامل شرکت املاح معدنی ایران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تیتر 20 می گوید:« درست است تحریم های اقتصادی و بین المللی علیه ایران در سال اخیر به اوج خود رسیده بود اما ما اجازه ندادیم خطوط تولید وابسته به تولیدات شرکت املاح ایران مانند شیشه و شوینده با کمبود مواد اولیه مواجه شود . این مهم در حالی اتفاق افتاده که سولفات سدیم به کشور وارد نشده است.

او ادامه می دهد: « در 7 ماهه امسال شرکت املاح معدنی ایران 137 هزار تن محصول تولید کرده و توانسته از محل فروش این محصولات یکهزار و 370 میلیارد ریال  کسب درآمد کند که این حجم فروش در مقایسه با مدت مشابه قبل حکایت از رشد 104 درصدی فروش محصولات این شرکت در سالجاری دارد.» 

درست است شرکت املاح معدنی ایران در 7 ماهه امسال شاهد رشد قابل چشمگیری درحوزه صادرات محصولات بوده است اما این دستاورد در حالی واقع شده که به گفته مدیرعامل این مجموعه هیچ اضافه برداشتی از معادن املاح صورت نگرفته است .

در کنار تمام تلاش های مجموعه شرکت املاح معدنی ایران در بخش تولید، تلاش در جهت جلب رضایت شهروندانی که در همسایگی واحدهای تولیدی این شرکت ساکن هستند از جمله مردم شهر اراک با رفع مشکلات زیست محیطی شرکت ، امری بود که از نگاه مدیران پنهان نماند. 

مدیر عامل شرکت املاح معدنی ایران می گوید: « 2 سال پیش محیط زیست و استانداری استان مرکزی شرکت املاح معدنی ایران را ملزم به نصب و راه اندازی خط انتقال گل باطله کارخانه از محل کارخانه به تالاب و محل برداشت ماده معدنی کردند،به این منظور انجام مطالعات علمی در دستور کار مدیران شرکت قرار گرفت.» 

او ادامه می دهد :« بازگرداندن باطله ها از محل کارخانه با طی مسیر حدود 8 کیلومتری به تالاب از طریق پمپ های قدرتمند حاصل انجام مطالعات فوق بود، لذا نسبت به نصب پمپ هایی که در صنعت نفت و گاز و حفاری مورد استفاده قرار می گیرند در این راستا اقدام کردیم تا  کار انتقال باطله ها به صورت آزمایشی انجام شود.»

مدیرعامل شرکت  املاح معدنی ایران یادآور شد با اجرای این طرح دیگر هیچ گونه دپویی از باطله ها در شرکت انجام نمی گیرد و پس از مصرف مواد اولیه و استخراج سولفات سدیم خاک رس به صورت گل آلود از طریق پمپ ها بلافاصله بازگشت داده می شود.»

به گفته رستمی بالغ بر 70 میلیارد ریال بابت اجرای این پروژه هزینه شده که بازگرداندن سالانه حدود 500 هزار تن گل باطله از کارخانه به سمت بستر تلالاب و رفع ناهمواری های سطح منطقه از مهمترین دستاوردهای اجرای این طرح است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: