پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵
کد خبر: ۴۰۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تشریح کرد:
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید: قیمت لوازم خانگی خارجی به دلیل کمبود اجناس خارجی در بازار کماکان گران است. این در حالی است که تا پایان سال تولیدکنندگان قیمت کالاهایشان را گران نمی‌کنند.
تیتر20- سید مرتضی میری، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت لوازم خانگی خارجی دوباره در بازار گران شده است؟ گفت: فعلا قیمت لوازم خانگی در بازار گران نشده است. یعنی تولیدکنندگان در ماه های پایانی سال امکان افزایش قیمت لوازم خانگی را ندارند؛ چرا که تمام کالاهای تولیدکنندگان در سامانه ۱۲۴ ثبت می شود و از این رو کالاهای لوازم خانگی براساس قیمت های درج شده در سامانه به مردم فروخته می شود.

وی می‌گوید: به دلیل کمبود اجناس خارجی قیمت برخی اقلام در بازار کماکان گران است. این در حالی است که تا پایان سال تولیدکنندگان قیمت کالاهایشان را گران نمی‌کنند.

مرتضی میری افزود: روز چهارشنبه تولیدکنندگان لوازم خانگی جلسه ای را با مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کردند، در این جلسه پیشنهاد تامین نیاز بازار توسط کالاهای خارجی مطرح شد. طرحی مبنی بر آزادسازی هوشمند کالاهای خارجی به کشور به مدیران دولتی ارائه شد تا به این شکل بتوانیم نیاز مردم را تامین کنیم.

او اظهار کرد: به دلیل کمبود کالاها قیمت اجناس خارجی در بازار با نوسان همراه است. امیدواریم با جلب نظر مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت بتوانیم از خروج ارز به کشور و همچنین واردات لوازم خانگی قاچاق به کشور جلوگیری کنیم.

مرتضی میری در بخش دیگر سخنانش از اجرای طرح شناسه کالای لوازم خانگی خبر داد و گفت: طرح مبارزه با کالای قاچاق از ۱۵ بهمن ماه در کشور اجرا می شود؛ با اجرای این طرح پیش بینی می شود از واردات کالاهای قاچاق جلوگیری شود./ال کا ایران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: