دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
کد خبر: ۴۴۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
درحالی که در کمتر نانوایی‌ای در سطح شهر تهران می‌توان انواع نان سنتی را با قیمت مصوب پیدا کرد، نانوایان به‌دنبال افزایش رسمی نرخ نان هستند.
تیتر20-  افزایش قیمت مواداولیه از گندم‌گرفته تا روغن و به‌ویژه خمیرمایه و همچنین افزایش دیگر هزینه‌های تولید نان، باعث شده نانوایان با اعتراض به قیمت کنونی نان، آن را غیرمنطقی و غیرواقعی بدانند و تقاضای افزایش قیمت داشته باشند.

رئیس اتحادیه نان سنگکی در این زمینه گفت: هزینه تولید در نانوایی‌ها افزایش یافته، به‌طور مثال دستمزد کارگر، اجاره مغازه و قیمت مواد مورد نیاز رشد داشته، درحالی‌که قیمت نهایی نان مدت‌هاست تغییری نداشته و این عامل باعث نارضایتی بسیاری از نانوایان شده است. اصغر پابرجا افزود: تقاضای افزایش قیمت نان را داده‌ایم، اما متأسفانه تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.

گفته می‌شود قیمت خمیرمایه که یکی از مواد اصلی تهیه نان است از زمان تصویب نرخ کنونی نان تا امروز ۳‌برابر شده است. تغییر قیمت نان در بسیاری از شهرهای کشور اعمال شده اما در پایتخت قیمت‌ها به‌طور رسمی تغییری نیافته است. با این حال بیشتر نانوایی‌ها به‌طور غیررسمی نان را گران‌تر از نرخ مصوب می‌فروشند./همشهری

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: