دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
کد خبر: ۵۷۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت:قیمت خرید تضمینی گندم در شورای قیمت گذاری در تاریخ ۳۰ تیرماه مشخص شده است اما با توجه به ملاحظاتی که وجود داشت اعلام نشد.

تیتر۲۰-  عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران  اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی گندم در شورای قیمت گذاری در تاریخ 30 تیرماه مشخص شده است اما با توجه به ملاحظاتی که وجود داشت اعلام نشد.

وی افزود: با توجه به اینکه در اوج فصل برداشت بودیم و امکان ورود دلال ها برای خرید و نگهداری گندم سال قبل وجود داشت مقرر شد این موضوع تا پایان فصل زراعی اعلام نشود . 

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران ادامه داد: رئیس جمهور در مراسم آغاز سال زراعی جدید نیز اعلام کرد که قیمت گندم در هفته جاری اعلام خواهد شد و به نظر می رسد که نرخ این محصول امروز یا فردا توسط خود وزیر جهاد کشاورزی اعلام شود.

وی تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی گندم که به زودی اعلام می شود، قطعی است اما در صورتی که اتفاق غیرمنتظره ای مانند جنگ اوکراین رخ دهد قابلیت تجدید نظر دارد.

هاشمی گفت: قیمت گندم در سال زراعی جاری ( 1400- 1401) به دلیل جنگ اکراین و بالا رفتن قیمت ها در بازار بیش از تورم تعیین شد اما نرخ امسال نیز متناسب با تورم موجود در جامعه است./تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: