دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳
کد خبر: ۸۴۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۶
تعداد بازدید: ۳۸۶۳
در طول نزدیک به 200 سال که ما در ایران دارای رسانه های خبری و چاپ شدیم خبرنگاران ونویسندگان مطبوعات صاحب دو ساختمان مخصوص خود شدند. کوی نویسندگان و کوی خبرنگاران ،تابلوی کوی خبرنگاران هنوزهم بر دیوار کوچه بن بست خیابان کوشک نصب است.

تیتر20 – یحیی امیری - در گذشته اهالی قلم در تهران، دو محل را به نام خود کرده اند، کوی نویسندگان و کوی خبرنگاران. تابلوی اولی را کما بیش اهالی غرب تهران دیده اند. مجموعه مسکونی 122 واحدی جنب پل آزمایش، نبش محله شهرآرا و اول خیابان جلال آل احمد تابلوی  بزرگ آن از چشم انبوه عبورکنندگان از این خیابان دورنمانده است. 
مجموعه آپارتمان های کوی نویسندگان را تعاونی مسکن سندیکای نویسندگان و خبرنگاران مطبوعات تهران در سال 1356 به بهره برداری رساند و از میان 122 خانواده ساکن این کوی فقط یکی دو خانواده به طور مستقیم با مطبوعات همکاری نداشتند. 
ولی امروز تنها حدود 22درصد اهل کار در مطبوعات در این آپارتمان ها سکونت دارند.
اما کوی خبرنگاران که به احتمال زیاد اهالی مطبوعات امروز هم ،از محل آن خبر ندارند واقع در خیابان کوشک تهران (بین لاله زار نو و خیابان فردوسی) نبش یک کوچه بن بست قرار دارد. 
اولین دبیرخانه سندیکای نویسندگان و خبرنگاران در این آپارتمان شروع به کار کرد.
با توسعه فعالیت های حرفه ای اهالی مطبوعات این محل به آپارتمانی بزرگ تر در انتهای خیابان رامسر مشرف به خیابان انقلاب منتقل شد.
جالب اینکه تابلوی "کوی خبرنگاران" همین امروز هم در خیابان کوشک دیده می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: