چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۶
کد خبر: ۹۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: ۳۸۸۶
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از مراحل پایانی ساخت اولین پارکینگ قایق های صیادی کشور در بندر صیادی میر مهنای کیش بازدید کرد.

تیتر20 - دکتر مونسان در بازدید از مراحل پایانی ساخت اولین پارکینگ قایق های صیادی کشور در بندر میر مهنای کیش بازدید کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این بازدید دستور داد پس از اتمام ساخت 3 اسکله و پارکینگ قایق های صیادی در بندر صیادی میر مهنا، ساخت پارکینگ و اسکله جهت ساماندهی لنج های ماهیگیری در دستور کار قرار گیرد.

دکتر مونسان همچنین ضمن ابراز خرسندی از ایجاد نظم و انضباط در این بندر گفت: بیش از 140 شناور اعم  از لنج و قایق که به کار صیادی و ماهیگیری مشغولند در این بندر پهلو می گیرند .

وی افزود: با ساخت این پارکینگ علاوه بر اینکه قایق ها ساماندهی می شوند فعالیت برای صیادان راحت تر شده و گردشگران نیز می توانند برای دیدن کار صیادان از این اسکله دیدن کنند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در سال گذشته اقدامات خوبی توسط شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در این بندر انجام شده عنوان کرد: با این اقدامات بندر صیادی کیش به بندری منحصر به فرد در کشور تبدیل شده است.

لازم به ذکر است، این سه اسکله و  پارکینگ از جنس آلومینیوم دریایی، به  طول 48 متر و عرض 5/2 متر ساخته شده است. هر اسکله دارای 10 فینگر به طول 6 متر و عرض 5/1 متر است و 20 قایق صیادی می توانند در هر اسکله پهلو بگیرند که در مجموع برای پارک 60 قایق صیادی ظرفیت پارکینگ دارد. این اسکله ها در بازه زمانی 2 ماهه ساخته و نصب شدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: