سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۷
کد خبر: ۹۰۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۳
تعداد بازدید: ۳۸۶۲
در هشتمین نمایشگاه هوایی و هوانوردی کشور عنوان شد
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، ترافیک حمل و نقل هوایی در جهان تا 15 سال آینده دو برابر خواهد شد و منطقه خاورمیانه در بین سایر مناطق جهان بیشترین رشد را به خود اختصاص می دهد.

تیتر20 - مونسان،مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیین گشایش هشتمین نمایشگاه هوایی و هوانوردی کشور با بیان اینکه امروزه قریب به 1400 ایرلاین با 25 هزار فروند هواپیما در 50 هزار مسیر, بار و مسافر جابجا می‌کنند، یادآور شد: درآمد حدود 2.5 تریلیون دلاری صنعت هوانوردی و اشتغال نزدیک به 60 میلیون نفر در این حوزه, حجم بزرگی از گردش مالی و مشاغل حمل و نقل را به این صنعت تخصیص داده است. بر اساس آمارها تنها در سال 2013 بیش از سه میلیارد مسافر و 50 میلیون تن بار از طریق خطوط هوایی جابجا شده که به لحاظ ارزشی 35 در صد ارزش کل بار جابجا شده در جهان بوده است.

وی در خصوص تعداد پرواز های انجام شده در داخل کشور گفت: در همین سال در کشور ما نیز حدود 350 هزار پرواز انجام شده که در نتیجه 25 میلیون مسافر شامل 8.5 میلیون مسافر بین المللی و 16.5 میلیون مسافر داخلی جابجا شده اند.

وی افزود: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، ترافیک حمل و نقل هوایی در جهان تا 15 سال آینده دو برابر خواهد شد و منطقه خاورمیانه در بین سایر مناطق جهان بیشترین رشد را به خود اختصاص می دهد.

مونسان یاد آور شد: اگر زمان را به عنوان یک سرمایه و عامل سرعت بخشیدن به توسعه بدانیم, حمل و نقل هوایی در کوتاه کردن مسیر پیشرفت کشور نقش بسیار مهمی داشته و باید مورد توجه خاص قرار بگیرد .

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان ساخت: با توجه به ظرفیت سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع هوایی و هوانوردی ایران با برآورد سالانه پنج میلیارد دلار, کشور تا 10 سال آینده نیاز به حداقل 400 هواپیمای جدید دارد که از این تعداد حدود 240 فروند هواپیما با ظرفیت 80 تا200 صندلی است که بتوانند مسیر‌های داخلی و کشورهای اطراف را پوشش دهند و بین 30 تا 40 در صد هم هواپیماهای پهن‌ پیکر و دور پرواز هستند که عددی بین 120 تا 160 هواپیما را تشکیل می دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: