جمعه ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۴
سبک زندگی

قطار شهری به اتوبان های تهران می آید

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: پروژه قطار سبک شهری LRT در مسیرهای شهید زین‌الدین، شهید همت و شهید خرازی اجرا می‌شود.

بحران عامل بروز سایر بحران های محیط زیستی

یک کارشناس محیط زیست گفت: "آب" مهم‌ترین عنصر محیط زیست است و در واقع "بحران آب" مادر تمام بحران‌های محیط زیست است؛ فرونشست زمین نیز ریشه در استحصال بی‌رویه آب‌های زیرزمینی دارد؛ ۹۵۸۰ شهر و روستای کشور در "خطر فرونشست زمین" قرار دارند.

توصیه‌های تغذیه‌ای و دارویی برای سفر

سفر از رایج‌ترین تفریحات نوروز است، اما گاهی برخی بی‌توجهی‌ها به سلامت بدن و تغذیه در سفر می‌تواند خطر آفرین باشد. بر همین اساس هم باید در این روزها برخی نکات تغذیه‌ای رعایت شود.

هشدار برای افزایش کلاهبرداری از فروش اینترنتی بلیت

سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی با هشدار درباره خرید اینترنتی بلیت هواپیما از سایت‌های غیرمجاز، به مسافران توصیه کرد بلیت خود را از مراکز، سایت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی معتبر تهیه کنند.

نرخ ارز سفرهای خارجی از مقصد ایران را کم کرد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: امسال پروازهای نوروزی در مسیرهای خارجی به دلیل افزایش نرخ دلار و زلزله ‌های ترکیه کاهش پیدا کرده است.

تادیه بدهی حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی در سال آتی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از تادیه بدهی حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی در سال آتی در بودجه سال ۱۴۰۲ خبر داد.

دفاتر مسافرتی زیر نظر سازمان های نظارتی قرار بگیرد

با توجه به پیش رو بودن روزهای پایانی سال و افزایش سفرهای مردم، نظارت و بازرسی مستمر و میدانی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی، شرکتها و سایت‌های اینترنتی فروش بلیت در دستور کار قرار گرفت.

روایت یک فیلمساز از پخش بی‌اجازه اثرش در تلویزیون

یک مستندساز از پخش بدون اجازه اثرش در تلویزیون خبر داد.

محدودیت دولتی برای جذب معلم در مدارس خصوصی

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت: در سال آینده بدون ضابطه، هیچ مدرسه ای معلمی را جذب نخواهند کرد.

لباس دست دوم در بازار رونق گرفت

در حالی که بازار خرید و فروش پوشاک در آستانه نوروز از سوی فعالان صنفی راکد اعلام شده است، بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد آگهی‌های فروش لباس دست دوم در شبکه‌های مجازی پلتفرم‌ها با رشد عجیب غریب روبروست.

چگونه یک سفر ایمن در نوروز داشته باشیم؟

در دومین سمپوزیوم قرارگاه مدیریت و کاهش حوادث ترافیکی ۵ نکته کلیدی برای انجام سفری ایمن تشریح شد.

برنامه غذایی و ورزشی برای جلوگیری از چاقی در تعطیلات

اگر بعد از مصرف وعده‌های غذایی سنگین و یا پرخوری در تعطیلات، تصمیم می‌گیرید در روزهای آینده تعداد کالری دریافتی خود را بشمارید، کم غذا بخورید و یا یک وعده غذایی را حذف کنید، در اشتباه هستید.

راهکار جلوگیری از سرطان روده بزرگ

انجمن سرطان آمریکا به تازگی گزارشی از افزایش چشمگیر موارد ابتلا به سرطان روده بزرگ در میان بزرگسالان زیر ۵۵ سال در این کشور طی سال‌های اخیر منتشر کرده است.

مسافران نوروزی همچنان برای بلیت سرگردان هستند

کمبود بلیت ها از یک ماه گذشته دیده شده و روز به روز این کمبودها بیشتر از قبل به چشم می خورد.