دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۷
غذا

این کارها را بعد از غذا انجام ندهید

این کارها را بعد از غذا انجام ندهید
غذاخوردن از موضوعات مهمی است که نقش تعیین کننده ای در سلامت هر فرد دارد و انجام کارهای اشتباهی که مضر است می تواند بسیار خطرناک و آسیب زننده باشد.
از 28 آبان و به مدت 4 روز برپا مي‌شود؛

«تهران» میزبان تنها نمایشگاه بین المللی و تخصصی صنعت پروتئینی حلال در خاورمیانه

ده‌ها شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای دیگر از ۲۸ آبان تا ۱ آذرماه در سومین نمایشگاه بین‌المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته گردهم می آیند و جدیدترین تولیدات، صنایع و تجهیزات، ماشین آلات و خدمات خود را ارایه و در معرض دید مخاطبان قرار می دهند.

"پرتقال‌های شمال نارنجی" نارس اند

عضو هیات مدیره اتحادیه باغداران شمال با بیان اینکه پرتقال‌ شمال هنوز به طور کامل نرسیده‌ تا به رنگ نارنجی کامل درآید، هشدار داد که پرتقال‌های شمال عرضه شده در بازار که رنگ نارنجی دارند، پرتقال‌های نارس رنگ شده هستند.

نانی از ایران در میان 10 نان برتر جهان!

نانی از ایران در میان 10 نان برتر جهان!
اگر خارجی‌ها آن‌قدر خوش‌اقبال باشند که بتوانند طعم سنگک داغ و تازه ایرانی را بچشند، خواهند دید که تضادی خوشمزه بین سطح ترد و درون‌مایه نرم آن در دهانشان ایجاد می‌شود.

ارسال کمک های شرکت صنایع شیر ایران پگاه به روستای ورنکش

کمک های شرکت صنایع شیر ایران پگاه با حضور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تحویل بخشداری روستای ورنکش گردید.

درخشش شرکت صنایع شیر ایران در سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ایران

شرکت صنایع شیر ایران در پانزدهمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ایران با موضوع جنگ رسانه‌ای و مسوولیت روابط عمومی به انتخاب هیأت داوران مفتخر به دریافت چندین نشان ویژه و لوح سپاس گردید.

گوشت ارزان شد!

گوشت ارزان شد!
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه گوشت گوساله و گوسفندی در مجموع در یکماه اخیر ۱۰تا ۲۰ هزارتومان کاهش یافته است، گفت: در صورت تداوم شرایط فعلی احتمال کاهش مجدد قیمت ها وجود دارد.

دومین اشتباه استراتژیک دولت در حوزه گندم، واردات است

دومین اشتباه استراتژیک دولت در حوزه گندم، واردات است
تولیدکنندگان معتقدند به اندازه کافی گندم در داخل کشور وجود دارد و دولت با اتخاذ تدابیری می‌تواند آن را از کشاورزان بخرد. این در حالی است که دولت اعلام کرده کسری نیاز گندم از راه واردات تامین می شود.

شیر و ماست‌های کارخانه ای روغن پالم دارند؟

شیر و ماست‌های کارخانه ای روغن پالم دارند؟
مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: هیچ نوع شیر و ماست کارخانه ای در کشور روغن پالم ندارد و فقط در پروانه ساخت برخی اقلام لبنی با مجوز وزارت بهداشت اجازه استفاده از این روغن داده می شود.

دکتر دبیریان برای چهارمین بار متوالی به عضویت هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت انتخاب شد

دکتر دبیریان مدیر تضمین کیفیت صنایع شیر ایران برای چهارمین بار متوالی به عضویت هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت انتخاب شد.

تنها راه تشخیص روغن اصل از تقلبی

تنها راه تشخیص روغن اصل از تقلبی
چراکه بسیاری از افراد و متخصصان معتقدند، اثرات مثبت و بدون عوارض درمان با طب سنتی در بسیاری از مواقع به وضوح قابل مشاهده بوده و از سوی دیگر عوارض کمتری نیز نسبت به درمان‌های شیمیایی دارد.
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران:

"رنگ افزایی" به بخشی از پرتقال‌های بازار/ مردم پرتقال‌های دورنگ را خریداری کنند

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: پرتقال‌های که اکنون در بازار عرضه می‌شود نارس هستند و با استفاده از روش‌های "رنگ افزایی" یا "سبز زدایی" تغییر رنگ داده شده‌اند تا بازار پسند شوند.
نامه سرگشاده انجمن رسانه‌‌هاي كشاورزي و صنايع غذايي به رییس هیأت مدیره کانون در‌خصوص شکایت كانون صنايع غذايي از پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»:

تهدید و شکایت‌های زنجیره ای از رسانه ها مانع شفاف‌سازی است

تهدید و شکایت‌های زنجیره ای از رسانه ها مانع شفاف‌سازی است
انجمن صنفی رسانه های کشاورزی و صنایع غذایی ایران:حضور رسانه‌های آگاه در هر بخشی منجر به رشد و تعالی آن مجموعه می‌شود و همواره شفافیت در اطلاع‌رسانی مانع ایجاد رانت و روابط غیراصولی می‌گردد.

بازار زعفران از دست ایران خارج شد!

طبق آمار‌های جهانی در سال ۲۰۱۸ ایران جایگاه سوم صادراتی را پس از کشور‌های چین و هند به خود اختصاص داده است این درحالی است که بزرگترین تولید کننده طلای سرخ در دنیا به شمار می‌رود.

تقدیر از پگاه در مراسم روز استاندارد

مراسم روز جهانی استانداردباحضورمعاون اول رییس جمهوروجمعی ازوزرا ومسئولین کشوری درسالن اجلاس سران برگزار شد

ماجرای فروش عسل در هایپرمارکت‌ها با قیمت‌های عجیب

ماجرای فروش عسل در هایپرمارکت‌ها با قیمت‌های عجیب
عسل دست‌ساز ممکن است کشنده نباشد ولی برای کسی که دیابت دارد یا برای زنان باردار یا کودکان خطرناک است و در درازمدت به دیابت، کبد چرب، زخم معده شدید و ... می‌شود. چه کسی باید به این معضل رسیدگی کند؟

پیشتازی شرکت های صنایع شیر ایران در استاندارد و کیفیت / 3شرکت پگاه واحد نمونه استاندارد شدند

برای نخستین بار 3 شرکت از شرکت های زیر مجموعه صنایع شیر ایران موفق به کسب عنوان واحد نمونه استاندارد شدند.

ماجرای مرغ‌های معتاد به تریاک چیست؟

ماجرای مرغ‌های معتاد به تریاک چیست؟
چند روز پیش مدیرعامل یکی از تشکل‌های بخش خصوصی مدعی شد که برخی از مرغداران به دلیل اطلاعات پایین تریاک را در آب حل می‌کنند و به مرغ‌ها می‌خورانند تا بیماری آن‌ها از بین برود.

برنج ایرانی تقلبی زیر سر تهرانی‌هاست

برنج ایرانی تقلبی زیر سر تهرانی‌هاست
اختلاط‌ برنج ایرانی و خارجی موضوعی است که این روزها چالش بیشتری برای مشتریان ایرانی داشته است. مشتریانی که ذائقه‌شان به برنج ایرانی عادت دارد و حالا گستردگی این تقلب صدایشان را درآورده است. با این حال دبیر انجمن برنج معتقد است که این تقلب نه از قطب برنج ایران یعنی شمال که از تهران ریشه می‌گیرد.
تیتر20 بررسی می کند؛

بکار گیری بسته بندی های جدید شرط بقاء برندهای قدیمی صنعت شیر

بکار گیری بسته بندی های جدید شرط بقاء برندهای قدیمی صنعت شیر
به روزرسانی شاخص های تولید و توجه به آن پارامترها چون؛ بسته بندی، تنوع بخشی محصولات، توجه به اصل رقابت پذیری شرط بقاء تولیدکنندگان شیر و محصولات لبنی حتی برندهای قدیمی چون پگاه و کاله و... در بازار رقابتی است.

بازار داغ خرید کافه ون­‌ها؛ ون­‌های فودکار فول آپشن چند؟

بازار داغ خرید کافه ون­‌ها؛ ون­‌های فودکار فول آپشن چند؟
این روز‌ها ون‌­های خوش­رنگ و لعابی که به‌­عنوان کافه یا مغازه کوچکی برای فروش کالا در خیابان‌­ها پاتوق کرده­‌اند را بار‌ها دیده‌­اید با قیمت و ویژگی ون‌ها آشنا شوید.

خطری پنهان در برخی چای‌های کیسه‌ای!

تحقیقات جدید دانشگاه "مک‌گیل" مونترآل در کانادا نشان داده است برخی از انواع چای‌های کیسه‌ای که در تولید کیسه‌های توری و کوچک آنها از مواد اولیه پلاستیکی استفاده می‌شود، ممکن است میلیاردها ذره میکروپلاستیک را در فنجان شما بر جای بگذارند.
توسط محققان کشور توصیه شد

بهترین روش برای مطلع کردن کشاورزان از خشکسالی

وقوع خشکسالی در مناطق مختلف جهان ازجمله بخش اعظم کشور ما، ایران، همواره به‌عنوان یکی از عوامل نگران‌کننده در خصوص تولید محصولات کشاورزی و دامی مطرح بوده است و لزوم ارائه اطلاعات به‌موقع و صحیح در این خصوص به کشاورزان کاملاً حس می‌شود. محققان کشور، در این خصوص پژوهشی را انجام داده‌اند.

نان در تهران گران شد یا نشد؟ تناقض‌گویی مسئولان و سردرگمی مردم

درحالی دیروز اتحادیه نانوایان نرخ جدید قیمت نان در پایتخت را منتشر کرده و اتاق اصناف آن را رد کرده،که امروز رئیس سازمان صمت استان تهران افزایش قیمت نان در تهران را تایید کرد ولی مدیرکل وزارت صمت بار دیگر با تکذیب گرانی نان،قیمت های جدید را تایید کرد!