سه‌شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
کد خبر: ۱۹۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
یادمان زنده یاد حسن مقدم 22 آبان ماه با سخنرانی آقایان اردشیر صالح پور، مسعود کوهستانی نژاد و اسماعیل جمشیدی در موزه مقدم دانشگاه تهران برگزار می شود.
برپایی مراسم نکوداشت زنده یاد حسن مقدم در موزه مقدم دانشگاه تهران

تیتر20 -  نکوداشت زنده یاد حسن مقدم، نمایشنامه نویس نوگرای ایران به همت موزه مقدم و با همکاری ایکوم ایران، دوشنبه 22 آبان ماه از ساعت 16 تا 18، در موزه مقدم دانشگاه تهران برگزار می شود.
در یادمان حسن مقدم که با عنوان «غریبه ای در وطن» برگزار خواهد شد، اردشیر صالح پور، مسعود کوهستانی نژاد و اسماعیل جمشیدی به سخنرانی می پردازند. نمایشنامه خوانی و قرائت داستان از دیگر بخش های برنامه یادمان حسن مقدم خواهد بود.
همچنین هم زمان با برگزاری این مراسم، نمایشگاه عکسی نیز در موزه مقدم به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.
گفتنی است، حسن مقدم به روایتی در بهمن ۱۲۷۶ و به روایتی دیگر در بهمن ۱۲۷۷ در تهران به دنیا آمد و در آبان یا آذر ۱۳۰۴ در سن ۲۷ سالگی بر اثر مرض سل در آسایشگاه لیزن درگذشت.
وی نخستین داستان خود را به سال ۱۲۹۵ در استانبول منتشر کرد. عنوان داستان هندوانه بود و در گونه فکاهی نوشته شده بود.
مجامع ادبی از این کتاب استقبال فراوانی کردند. از دیگر آثار مقدم می توان به نرگس، زن حاجی آقا، شاهزاده خانم تاجی و حکایت اشاره کرد. عمده شهرت مقدم البته بابت نمایش نامه های وی از جمله «جعفرخان از فرنگ آمده» است.
حضور در یادمان حسن مقدم، برای عموم آزاد است و علاقه مندان می توانند برای شرکت در این برنامه به نشانی خیابان امام خمینی، بعد از خیابان شیخ هادی، نرسیده به خیابان ولی عصر، شماره 251، موزه مقدم دانشگاه تهران مراجعه کنند./آنا به نقل از روابط عمومی

برپایی مراسم نکوداشت زنده یاد حسن مقدم در موزه مقدم دانشگاه تهران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: