دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۷
کد خبر: ۳۱۹۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید یک لباس و یا پیراهن زیبا در مهمانی به تن کنید ولی ندانید کدام رنگ و کدام طلا و جواهر را با آن ست کنید.
کدام جواهر به کدام لباس مى آید؟

تیتر20 - حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید یک لباس و یا پیراهن زیبا در مهمانی به تن کنید ولی ندانید کدام رنگ و کدام طلا و جواهر را با آن ست کنید. در این موارد یک قانون خیلی آسان وجود دارد و آن این است که رنگ نگین آویز گردنبندتان و یا نگین انگشترتان را همرنگ با رنگ لباستان انتخاب کنید البته اگر زیورآلاتی دقیقا همرنگ با لباستان پیدا نکردید، می توانید رنگ لباس و رنگ نگین را جوری با هم هماهنگ کنید که رنگ  هاى مکمل همدیگر باشند.

اگر پوست شما کاملا سفید است به جای طلاى زرد، طلاى سفید را انتخاب کنید.

اگر پوست شما گندمى است (که اکثر خانم  هاى ایرانى چنین پوستى دارند) توصیه ما این است که از ترکیب طلاى زرد و قرمز استفاده کنید اما اگر اهل برنزه کردن پوستتان هستید و یا خودتان پوست سبزه اى دارید، بد نیست بدانید جواهراتى که ترکیبى از طلاى زرد و طلاى سفید باشند روى پوست شما جلوه  اى فوق العاده خواهند داشت.

 رنگ نگین را با لباستان هماهنگ کنید:

حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید یک لباس و یا پیراهن زیبا در مهمانی به تن کنید ولی ندانید کدام رنگ و کدام طلا و جواهر را با آن ست کنید. در این موارد یک قانون خیلی آسان وجود دارد و آن این است که رنگ نگین آویز گردنبندتان و یا نگین انگشترتان را همرنگ با رنگ لباستان انتخاب کنید البته اگر زیورآلاتی دقیقا همرنگ با لباستان پیدا نکردید، می توانید رنگ لباس و رنگ نگین را طوری با هم هماهنگ کنید که رنگ  هاى مکمل همدیگر باشند.

الماس، شیک  ترین و با ارزش  ترین جواهر شما: 

اگر به دنبال خرید یک سنگ گرانبها براى سرویس جواهراتتان هستید، شک نکنید که باید به سراغ الماس بروید. درجه خلوص و عیار الماس براساس وزنش محاسبه مى  شود و واحد آن قیراط است.

 فراموش نکنید اگر مى خواهید یک انگشتر الماس بخرید، انگشترهاى الماسى را انتخاب کنید که نگین  هاى درشت  ترى داشته باشند چون هر چه الماس بزرگتر باشد، قیمت و ارزش آن بیشتر است.

یک الماس خوب باید تراش خوب و زیبایى داشته باشد.

رگه  هاى ناخالصى در آن دیده نشود و درخشان و براق باشد. برلیان نام نوعى تراش است که بر الماس مى زنند. در همین لحظه اگر دوست دارید بدانید انگشتر الماس شما اصل است، روى آن بدمید. اگر سنگ الماس انگشتر شما اصل باشد بخار به سرعت از سطح آن تبخیر مى شود و اثرى از آن باقى نخواهد ماند.

 فیروزه با لباس  هاى مهمانى در طیف رنگى آبى روشن تا تیره و سرمه اى و آبى نفتى بسیار جذاب است. اگر شما جین  پوش هستید مى  توانید جین  هاى آبى و سرمه اى تیره را با یک بلوز آبى روشن و یک جفت گوشواره فیروزه ست کنید.

 فیروزه  هاى موجود در بازار در طیف رنگى سبز و آبی و یا ترکیبى از این دو رنگ وجود دارند. این را هم بدانید که فیروزه رنگ آبى آسمانى روشن، مرغوب  ترین نوع فیروزه است.

مرواریدهای درشت و گرد را انتخاب کنید:

اگر اهل سادگی هستید و از زرق و برق جواهرات گریزانید، بد نیست برای آراستن لباس خود در یک مهمانی زنانه، یک سرویس مروارید را انتخاب کنید. خوبی مروارید این است که در عین سادگی، بسیار شیک و مدرن به نظر می آید و شما حتی می توانید آن را در مهمانی  های رسمی  تر به صورت گردنبند و یا دستبند استفاده کنید.

اگر گردن شما دچار چین و چروک پیری شده است پوشاندن آن با یک و یا چند ردیف مروارید، خیلی زیبا و مناسب سن و سبک شما خواهد بود. شما می  توانید یک گردنبند مروارید را با یک کت و شلوار و یا کت و دامن در مهمانی ها بیندازید. مروارید را معمولا با قرار دادن دانه های بسیار ریز درون صدف  ها کشت می دهند. در هنگام خرید آن مرواریدهایی را انتخاب کنید که درشت  تر و خوش  فرم  تر باشند چون ارزش این مروارید ها بیشتر است.

اگر دنبال رنگى گرم هستید، یاقوت را انتخاب کنید:

یاقوت قرمز و یا یاقوت دانه  انارى، تنها جواهرى است که رنگ گرمى دارد. اگر شما پوست روشنى دارید، جواهرات یاقوتى روى پوست شما بسیار زیبا خواهند شد. یاقوت را مى توانید با لباس  هاى براق و یا مخمل در رنگ  هاى قرمز، نارنجى و آلبالویى استفاده کنید. البته یاقوت کمتر از سنگ  هاى قیمتى دیگر طرفدار دارد چون آن را به راحتى نمى توان با هر لباسى و هر رنگى ست کرد./بیتوته
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: