پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۰
کد خبر: ۳۴۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
فیلم تازه کمپانی‌های دیزنی- مارول توانست رکورد رسیدن به فروش ۲ میلیارد دلار را زودتر از هر فیلم دیگری به نام خود ثبت کند و رکورد دیگری به جای بگذارد.
تیتر20 -  «انتقام جویان: پایان بازی» توانست به صورت رسمی در دومین آخر هفته نمایش با عبور از فروش ۲ میلیارد دلاری، نام خود را در تاریخ ثبت کند.

به این ترتیب این فیلم به عنوان سریع‌ترین فیلمی که به این میزان فروش دست یافته، شناخته شد.

«آواتار» در ۴۷ روز توانسته بود به فروش ۲ میلیارد دلار در جهان دست یابد.

در عین حال در پایان تعطیلات آخر هفته (پایان یکشنبه) این فیلم ۲.۱۸۸ میلیارد دلار فروش کرده است و این رقم را تنها در ۱۱ روز به دست آورده است. با این آمار این فیلم از «تایتانیک» هم جلو زده است.

به این ترتیب «انتقام جویان: پایان بازی» یکی از ۵ فیلمی است که بیشتر از ۲ میلیارد دلارفروش کرده‌اند. «آواتار» تاکنون ۲.۷۸ میلیارد دلار بلیت فروخته، «تایتانیک» ۲.۱۸۷ میلیارد دلار، «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» ۲.۰۶ میلیارد دلار و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» ۲.۰۴ میلیارد دلار.

این فیلم در بازار داخلی آمریکا ۶۲۰ میلیون دلار فروش کرده و نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای آمریکا شده است. در سطح بین‌المللی این فیلم تاکنون ۱.۵۶ میلیارد دلار فروش کرده که تنها ۵۷۵ میلیون دلار آن از فروش در چین کسب شده است.

«پایان بازی» که قسمت نهایی از مجموعه فیلم‌های «انتقام جویان» است، در اولین آخر هفته اکرانش در جهان ۱.۲ میلیارد فروخته بود که رقم خیره کننده‌ای است./ مهر به نقل از ورایتی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: