پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۹
کد خبر: ۳۴۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در گفت و گو با تیتر20:
آمریکا به دنبال تحریم های همه جانبه خود علیه ایران، صنایع آهن ،‌فولاد ، آلومینیوم و مس ایران را به عنوان بزرگترین منبع درآمد غیرنفتی کشورمان در لیست تحریم قرار داد.
تحریم فولاد ایران اقدامی جدید نیست!/ افزایش ظرفیت تولید درسال جاری را محقق خواهیم کرد

تیتر20 /مهری بهزاد پور -  دونالد ترامپ رئیس جمهور ایلات متحده آمریکا به دنبال تحریم های پلکانی خود علیه ایران، صنایع آهن ،‌فولاد ، آلومینیوم و مس ایران را به عنوان بزرگترین منبع درآمد غیرنفتی کشورمان در لیست تحریم قرار داد. اقدامی که نیازمند تحلیل و بررسی واکنش شرکتهای فولادی با توجه به سهم مطلوب آنها در صادرات غیرنفتی و ارزآوری برای کشورمان دارد.

آمریکا با این تحریم درآمد ایران از محل صادرات فلزات صنعتی- ۱۰ درصد از صادرات آن- را هدف می‌گیرد و به سایر کشورها هشدار می‌دهد که دادن مجوز برای ورود فولاد و سایر فلزات صادراتی ایران به بنادرشان دیگر تحمل نمی‌شود.

افزایش ظرفیت تولید درسال 98

فرزاد ارزانی ، مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان به دنبال تحریم صنایع فلزی ایران پس از خروج از برجام به خبرنگار تیتر ۲۰ گفت : این تحریم ایران حتی در صنایع فولادی اقدامی جدید نیست که نیاز به اتخاذ سیاستی جدید داشته باشد.

وی افزود :‌البته دولتمردان جمهوری اسلامی ایران همواره در قبال تحریم های خارجی به ویژه آمریکا سیاستهایی اتخاذ کرده اند که طرح ها و پروژه های توسعه ای کشور با کمترین خللی به مسیر خود ادامه داده اند.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه خاطرنشان کرد: ما به تولید، فروش و حضور در بازارهای داخلی و هدف مقتدرانه ادامه خواهیم داد.

ارزانی یادآورشده : بر اساس پیش بینی های صورت گرفته  این شرکت در مجموع بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال جاری تولید خواهیم داشت و انشالله با وجود اقدامات و سیاست های تحریمی با کمترین اختلال در مسیر « رونق تولید» گام برخواهیم داشت.

وی افزود:‌این شرکت در سال ۹۷ بیش از یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن تولید تختال داشته است که نسبت به سال قبل از آن به رشد ۵/ ۲ درصدی تولید دست یابیم. همین طور با تولید یک میلیون و ۶۹۰ هزار تن آهن اسفنجی نسبت به سال ۹۶ افزایش تولید ۷/ ۱۲ درصد داشتیم. 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: