جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹
کد خبر: ۳۴۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
بازار مسکن در سال‌های اخیر تا حدودی از جنبه مصرفی خارج شده و به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است، در سال‌های گذشته مردم تنها برای رفع نیاز خود به خرید خانه می‌پرداختند اما در سال‌های اخیر در کنار این موضوع برای حفظ ارزش پول خود به خرید مسکن می‌پردازند که این موضوع تا حدودی بر میزان عرضه و تقاضای مسکن تأثیرگذار بوده است.
تیتر20 - حال با این شرایط بررسی‌ها حکایت از آن دارد که در شهر تهران از یکم تا ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۹۷۲۹ قرارداد خرید و فروش امضا شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۳۷ درصد کاهش یافته است. هم‌چنین ۸۹۶۵ اجاره‌نامه به امضا رسیده که از کاهش ۲۲ درصدی قراردادها در بازار اجاره حکایت دارد. مصطفی‌قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره علت کسادی بازار مسکن شهر تهران می‌گوید: قیمت‌های پیشنهادی پرت از سوی برخی مالکان در سایت‌های اینترنتی به نابسامانی بازار مسکن منجر شده است که خوشبختانه دادستانی به‌موقع در این زمینه ورود کرد. امیدواریم با ساز و کار جدید که ما روزانه قیمت‌ها را از وزارت راه و شهرسازی دریافت و در اختیار سایت‌های اینترنتی قرار می‌دهیم، شاهد ثبات بازار مسکن باشیم.

کاهش تعداد معاملات خرید و فروش تا حدودی منطقی به نظر می‌رسد اما کاهش تعداد اجاره نامه تا حدودی جای سوال دارد که احتمال داده می‌شود مهاجرت از شهر تهران به شهرهای اطراف رشد داشته است./ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: