يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۲
کد خبر: ۳۶۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵
رییس اداره روابط عمومی سازمان بیمه تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: زنان خانه‌دار ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه بیمه محل سکونت خود درخواست بیمه کنند.
تیتر20 - هادی مقدم، رییس اداره روابط عمومی سازمان بیمه تامین اجتماعی استان اصفهان در گفت و گو  با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: قانون بیمه شدن زنان خانه دارد به منظور از بین بردن دغدغه این زنان در نظر گرفته شد و زنان خانه‌دار ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه بیمه محل سکونت خود با همراه داشتن کارت ملی و اسناد هویتی درخواست بیمه کنند.

او ادامه داد: نوع قرارداد و نرخ حق بیمه زنان خانه دار از ۱۲ تا ۱۸ درصد بسته به نوع خدمات برای این گروه متفاوت است، خدماتی که با نرخ ۱۲ درصد ارائه می‌شود شامل خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی است. خدمات با نرخ ۱۴ درصد شامل بازنشستگی فوت قبل و بعد از بازنشستگی است و کاملترین خدمت ما بیمه ۱۸ درصد دارد که بازنشستگی قبل و بعد فوت و از کار افتادگی را شامل می‌شود و زنان خانه‌دار اعم از متاهل و مجرد می‌توانند خود را بیمه کنند.

رییس اداره روابط عمومی سازمان بیمه تامین اجتماعی افزود:خانم‌هایی که بالای ۵۵ سال سن دارد و حداقل بالای ۱۰ سال سابقه بیمه از قبل داشته باشند اگر خودشان بخواهند و تمایل داشته می‌توانند مستمری بگیرند که نسبت به سابقه بیمه آن‌ها حساب می‌شود.

مقدم بیان کرد: پایه اولیه پرداخت حق بیمه برای نرخ ۱۲ درصد ۲۰۰ هزار تومان است و این مبلغ بنابر درخواست افراد و انتخاب قرارداد ۱۴ یا ۱۸ درصد بیشتر می‌شود.

او ادامه داد: بازنشستگی زنان خانه دار طبق شرایط عام سازمان تامین اجتماعی است. یعنی در ۴۵ سالگی با ۳۰ سال سابقه و ۵۵ سالگی با ۲۰ سال سابقه می‌توانند درخواست بازنشستگی بدهند./باشگاه خبرنگاران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: