شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۰
کد خبر: ۳۸۰۶۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
درگفتگو با رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس مطرح شد؛
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شرکت های دانش بنیان - که ایران کیش هم یکی از آنهاست - رسالت هم‌افزايي علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور و تحقق اهداف علمي و اقتصادي کشور را دارند.
تیتر20 - اسفندیار اختیاری رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت دانش بنیان بودن شرکت هایی مانند ایران کیش، اظهار داشت: در چشم انداز 20 ساله کشور تاکید ویژه ای بر این مسئله شده است که باید بخش قابل توجهی از GDP کشور را شرکت های دانش بنیان فراهم کنند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شرکت های دانش بنیان- که ایران کیش هم یکی از آنهاست- رسالت هم‌افزايي علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمي و اقتصادي که شامل گسترش و كاربرد اختراع و نوآوري هستند و همین طور تجاري سازي نتايج تحقيق و توسعه شامل طراحي و توليد كالا و خدمات در حوزه فناوري هاي برتر و با ارزش افزوده فراوان به ويژه در توليد نرم افزارهاي مربوط را دارند.

وی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان به سه بخش تولیدی صنعتی و نوپا تقسیم بندی می شوند. این شرکت ها حلقه واسطه بین ایده و تکنولوژی هستند که می توانند ایده ها را در مسیر رسیدن به تکنولوژِی هدایت کنند و گاهی اوقات خود همین شرکتها هم می توانند ایده خودشان را به تکنولوژِی تبدیل کنند.

رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس و عضو هیئت امنای فناوری کشور گفت: طبق قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، مزایای شرکت های دانش بنیان‌ از جمله استفاده از تسهیلات صندوق شرکت های دانش بنیان و تسهیلات بیمه ای، شامل حال این شرکت ها می شود./روابط عمومی شرکت ایران کیش
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: