دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
کد خبر: ۳۸۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
تامین هزینه‌های تحصیل یکی از مشکلات دانشجویان در سراسر جهان است، برخی کشورها امکان تحصیل رایگان را برای مردم فراهم کرده‌اند.
تیتر20 - بیشتر کسانی که در آمریکا زندگی می‌کنند می‌دانند که شرکت در کلاس‌های دانشکده‌های مختلف چه هزینه‌هایی می‌طلبد. دانشجویان برای رفتن به کالج مجبورند ده‌ها یا حتی هزاران دلار بپردازند که عده‌ای این هزینه را با گرفتن بورسیه یا کمک‌هزینه‌های دانشجویی جبران می‌کنند. البته بیشتر این دانشجویان باید وام بگیرند و هر ماه برای مدت‌زمانی طولانی صدها دلار پرداخت کنند تا بتوانند هزینه درس خواندن خود را تامین کنند.

 worldpopulationreview، گزارش می‌دهد کشورهایی نیز هستند که به ازای تحصیل در کالج هیچ پولی دریافت نمی‌کنند. شهروندان این کشورها می‌توانند کاملاً مجانی تحصیل کنند. به همین دلیل است که مردم آمریکا و دیگر کشورها به جاهایی می‌روند تا بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

کشورهایی هستند که تنها برای شهروندان خود تحصیل رایگان را در نظر می‌گیرند، اما از سوی دیگر برخی از کشورها برای دانشجویان بین‌المللی نیز امکان تحصیل رایگان را فراهم می‌کنند. بیشتر رشته‌ها اغلب تحصیل رایگان دارند، اما دروس فقط به زبان مادری آن کشور ارائه می‌شوند. کشورهایی که برای دانشجویان بین‌المللی کالج رایگان دارند عبارت‌اند از:

برزیل: به زبان پرتغالی تدریس می‌شود.
جمهوری چک: فقط کلاس‌هایی که به زبان چکی تدریس می‌شوند رایگان‌ است.
فنلاند
فرانسه: کلاس‌ها برای کسانی که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند رایگان است.
آلمان
یونان: فقط به زبان یونانی تدریس می‌شود.
ایسلند
کنیا: برای کسانی که در دوره متوسطه معدل بالایی داشتند رایگان است.
لوکزامبورگ
نروژ: هزینه تحصیل رایگان است، اما هزینه‌های زندگی بسیار زیاد است.
پاناما
اسلوونی: برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است.
سوئد: برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است.
آرژانتین
اتریش
دانمارک
مصر
مالزی
لهستان
اسپانیا
ترکیه
اروگوئه

 اعتمادآنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: