دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
کد خبر: ۳۸۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بارندگی در شرایطی می‌تواند تاثیر زیادی بر بهبود کیفیت هوا داشته باشد که در پی آن پایداری جوی اتفاق نیفتد.
تیتر 20- حسین شهبازی،مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران  اظهار کرد: بارش باران می‌تواند دو تاثیر را بر کیفیت هوای تهران بگذارد؛ از یک سو موجب می‌شود آلاینده‌هایی که همان زمان در هوای تهران وجود دارند ته‌نشین شوند و کیفیت هوا بهتر شود اما از سوی دیگر موجب افزایش حجم ترافیک و در نتیجه تولید آلاینده‌ها می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر پس از بارندگی شرایط هوا پایدار شود می‌تواند به افزایش آلودگی‌ها کمک کند اما اگر با وزش باد همراه شود بهبود کیفیت هوا را در پی دارد.


وی در در زمینه سنجش کیفیت هوای تهران اظهار کرد: شرکت کنترل کیفیت هوا در سطح شهر تهران 21 ایستگاه سنجش کیفیت هوا دارد که در نقاط مختلف پراکنده شده‌اند. شهروندان در صورت تمایل به دیدن کیفیت هوا در هر منطقه می‌توانند به وب سایت و اپلیکیشن شرکت کنترل کیفیت هوا مراجعه کنند.

شهبازی در پایان تاکید کرد: کیفیت هوای پایتخت بر اساس میانگین کیفیت هوای همه ایستگاه‌ها محاسبه می‌شود و اگر قرار باشد این دستورالعمل تغییر کند لازم است سازمان‌های ذی‌ربط مانند سازمان حفاظت محیط‌زیست و وزارت بهداشت تصمیم‌گیری کنند./ ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: