چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۸
کد خبر: ۳۸۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
کمپانی هوآوی توانسته با ثبت 5405 پتنت و کسب رتبه نخست از نظر بیشترین تعداد ثبت اختراع در سال 2018، سایر شرکت های فناوری جهان در حوزه نوآوری را پشت سر بگذارد. از هوآوی به عنوان نماد رقابت فناورانه میان چین و آمریکا یاد می شود. این کمپانی موفق شده با پشت سر گذاشتن رقبای آمریکایی خود، بیشترین تعداد پتنت را در سال 2018 ثبت کند.
تیتر 20- هوآوی با ثبت 5405 پتنت بین المللی رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص داده است. این تعداد دو برابر بیشتر از تعداد پتنت های به ثبت رسیده توسط Intel و Mitsubishi Electric است که در رتبه دوم و سوم لیست قرار گرفتند.

بالاترین آمار ثبت اختراع در سال 2018

براساس تحقیقات انجام شده، از مجموع 5405 پتنت ثبت شده توسط هوآوی، حدود 21 درصد عنوان «بسیار نوآورانه» را به خود اختصاص داده اند.

از نکات مهم این تحقیق می توان به فعالیت قابل توجه هوآوی در حوزه خرید ایده های جدید اشاره کرد. براساس آمار منتشرشده، هوآوی در سال 2018 میلادی بیش از 500 مورد پتنت خریداری کرده است.

براساس اعلام وب سایت AcclaimIP، آمار پتنت های فعال هوآوی رقمی حدود 60000 مورد است. این پتنت ها در زمینه های مختلفی مانند حوزه مخابرات و ارتباطات، شبکه و دیگر حوزه های پیشرفته فناوری است.

هوآوی بیشترین تعداد پتنت های ضروری استاندارد (Standard Essential Patents) حوزه 5G را در اختیار دارد. وجود چنین حجمی از پتنت های کاربردی، باعث شده توانایی مقاومت در برابر فشارهای آمریکا و حتی اعمال فشار متقابل را داشته باشد.

بالاترین آمار ثبت اختراع در سال 2018 2

استفاده قانونی از پتنت سایر کمپانی ها تنها در صورتی ممکن است که حقوق کمپانی صاحب طرح پرداخت شود. هوآوی نیز با علم به این موضوع، اقدام به اعمال فشار روی برخی از کمپانی های آمریکایی کرده است. از نمونه های بارز این کار می توان به درخواست پرداخت حق امتیاز یک میلیون دلاری هوآوی از اپراتور Verizon به علت استفاده این اپراتور از 230 مورد پتنت متعلق به هوآوی اشاره کرد.

هوآوی در تلاش است وابستگی خود به فناوری های غیربومی را کاهش دهد. به همین دلیل، این شرکت اقدام به ساخت چیپ اختصاصی برای برقراری ارتباط در بستر شبکه های نسل پنجم کرده است. هوآوی همچنین در ماه آگوست از HarmonyOS، سیستم عامل اختصاصی خود که در چین از آن با عنوان Hongmeng یاد می شود، رونمایی کرد.

برچسب ها: هوآوی ، اختراع ، فناوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: