چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۶
کد خبر: ۳۸۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:
نوبخت گفت: در تلاشیم هر ماه ۲ پرداخت نقدی به خانوار‌ها داشته باشیم که برای کارکنان به علاوه حقوق ۳ پرداخت انجام می‌شود.
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشیه هفدهمین جلسه ستاد بودجه گفت: سال آینده بالغ بر ۳۰۲ هزار میلیارد تومان منابع و مصارف هدفمندی در نظر گرفته شد برای مصارف یارانه‌ای است که پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۸۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی سال آینده بین خانوار‌ها توزیع می‌شود که نسبت به امسال حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان به خاطر پرداخت‌های حمایت معیشتی بیشتر است.

وی گفت: بنابراین هرآنچه امسال ۳۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت دوم یارانه‌ای داریم سال آینده در بودجه تکرار می‌شود و به صورت مستمر ماهیانه پرداخت خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: تلاش ما این است در طول ماه سه پرداخت داشته باشیم یکی پرداخت یارانه نقدی است که انجام می‌شود دوم پرداخت یارانه معیشتی است و سوم پرداخت حقوق است.

نوبخت گفت: در تلاشیم هر ۱۰ روز یکبار یک پرداخت به خانوار‌ها داشته باشیم تا مدیریت مصرف برایشان آسان شود.

وی افزود: علاوه بر ۸۰ هزار میلیارد تومان پرداخت نقدی یارانه در سال آینده ۱۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای کاهش فقر که جزء سیاست‌های دولت دوازدهم است، صرف خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: ۱۲ هزار میلیارد تومان حداقل برای پرداخت‌های گندم و ۱۲ هزار میلیارد تومان برای یارانه دارو در سال آینده صرف خواهد شد.

نوبخت گفت: تلاش ما این است که هم به طرح‌های عمرانی بپردازیم که اشتغال و رونق را در اقتصاد داشته باشیم و هم پرداخت‌های یارانه‌ای نظم یافته داشته باشیم تا در شرایط سخت و نامطلوب اقتصادی به خانوار‌ها کمک بیشتری نسبت به امسال شود.

وی افزود: امروز به نهایی کردن منابع و مصارف عمومی و منابع و مصارف هدفمندی پرداخته شد، چون ۲ جدول برای دریافت‌ها و پرداخت‌ها داریم یک جدول مربوط به خزانه دولت واریز و به دستگاه‌های دولتی پرداخت می‌کنیم و یک بخش هم مربوط به سازمان هدفمندی یارانه هاست که باید جدول آن هم مشخص شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بخش منابع و مصارف عمومی، سال آینده عمدتا در بخش طرح‌های عمرانی است که رشد چشمگیری دارد و حدود ۶۲ درصد سهم اعتبارات عمرانی نسبت به امسال افزایش پیدا کرده و بخش قابل توجه آن هم از حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان به استان‌ها تعلق می‌گیرد.

وی گفت: گزارش بودجه شرکت‌ها که بخشی از بودجه کل کشور است ۱۴ آبان طبق قانون به مجلس تقدیم شد و این روز‌ها آخرین جلسات برای ارائه لایحه بودجه سال ۹۹ است تا در زمان مقرر و قانونی لایحه بودجه ۱۵ آذر تقدیم مجلس شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: این سازمان در حال تدارک پیش نویس لایحه بودجه است تا آن را به دولت بدهیم و دولت آن را نهایی کند تا بتوانیم قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس کنیم./ صدا و سیما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: