يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
کد خبر: ۳۸۴۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
یک مقام مسئول از راه اندازی بورس بین الملل تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: تولید ارزهای دیجیتال در مناطق آزاد آغاز شد.
تیتر20-  غلامحسین مظفری در مراسم آغاز بکار یازدهمین همایش فرصت های سرمایه گذاری از راه اندازی بورس بین الملل تا پایان سال خبر داد و گفت: تولید ارزهای دیجیتال به زودی در مناطق آزاد آغاز می شود.

وی افزود: راه‌اندازی بورس بین الملل می تواند مبنای خوبی برای همکاری بنگاههای داخلی با شرکت های بزرگ خارجی باشد.

مظفری با بیان اینکه تولید ارزهای دیجیتال به زودی در مناطق آغاز خواهد شد، گفت: این ارزها می توانند در جریان دریافت و پرداخت و مبادلات ارزی میان فعالان اقتصادی بکار گرفته شوند.

این مقام مسئول در حوزه مناطق آزاد خاطرنشان کرد: رشد قابل توجه شاخص بورس در سال گذشته نشان از فرصت ها و مزیت های بازار سرمایه کشور دارد که بر این اساس استفاده از بازار سرمایه را برای تامین مالی دوچندان می کند. این در حالی است که آثار ضد تورمی قدرت نقدشوندگی بالا و تامین مالی مناسب برای بخش های تولیدی از ویژگی های مناسب بازار سرمایه است.

وی تاکید کرد: بانکها با اصلاح ساختار مناسب می توانند در کنار تشدید نظارت بانک مرکزی زمینه را برای تاثیرگذاری بیشتر بر اقتصاد ایران و کمک بخش خصوصی فراهم نمایند.

مظفری با بیان اینکه افزایش ۶۰ درصدی شاخص بانکداری در بورس نشانگر ظرفیت بالای این صنعت در کمک بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: صنعت بیمه نیز از رشد بیش از ۱۰ درصدی برخوردار بوده و فرصت های مناسبی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است. این در شرایطی است که فرهنگ سازی مناسب در حوزه صنعت بیمه و پوشش ریسک نیز صورت گرفته است اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.

وی تصریح کرد: امروز صنعت بیمه در کنار بانکها باید نقش بسزایی در رونق واحدهای تولیدی داشته باشند. این در شرایطی است که ضرورت توجه به بیمه های اتکایی را نیز نباید فراموش کرد./ مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: