يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷
کد خبر: ۳۸۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با برشمردن دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در مقابل تحریم ها گفت: ۵۴ درصد از مجموع صادرات ایران به همسایگان بوده است.
تیتر20-  حسین سلاح ورزی عصر امروز (دوشنبه ۲۷ آبان) در یازدهمین همایش فرصت های سرمایه گذاری با بیان اینکه آمار تجارت خارجی کشور در سال ۹۷ حکایت از آن دارد که در شرایط تحریم از مجموع ۴۴ میلیارد دلار صادرات ایران، ۲۴ میلیارد دلار به کشورهای همسایه بوده است گفت: ۵۴ درصد از مجموع صادرات ایران به کشورهای همسایه صورت گرفته است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: رونق صادرات کشورهای همسایه یکی از دلایل تاب آوری اقتصاد ایران در مقابل تحریم ها و خنثی سازی فشارهایی است که از سوی دشمنان به اقتصاد ایران وارد آمده است.

سلاح ورزی گفت: از مجموع واردات ۱۶ کشور منطقه که چیزی حدود هزار و ۱۸۰ میلیارد دلار است تنها سهم ایران ۲۴ میلیارد دلار یعنی دو درصد کل واردات این کشورها بوده است.

وی تصریح کرد: مجموع صادرات کشورهای همسایه نیز هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار است.  

یازدهمین همایش فرصت های سرمایه گذاری کشور قرار بود عصر امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و جمعی از وزرا برگزار شود که تا این لحظه تنها رئیس کل بیمه مرکزی ، معاون سازمان بورس و نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در این همایش حضور یافته اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: