شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۸
کد خبر: ۳۸۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
مؤسسه‌ی Netmarketshare آمار سهم سیستم‌های عامل و مرورگرها در ماه نوامبر را منتشر کرد. این آمار کاهش اندک سهم ویندوز ۱۰ در بخش سیستم‌عامل را نشان می‌دهد.
تیتر20- با ورود به ماه پایانی سال ۲۰۱۹، Netmarketshare آمار خود را منتشر کرده و سهم مرورگرها ثابت مانده؛ در بخش سیستم‌عامل نیز ویندوز ۱۰، کاهش سهم اندکی را شاهد بوده است.

ویندوز ۱۰ طی دو ماه گذشته رشد چشمگیری را ثبت کرده است؛ بنابراین دیدن افت، کمی عجیب به‌نظر می‌رسد. بااین‌حال، این افت چندان قابل‌توجه نیست؛ زیرا ویندوز ۱۰ از ۵۴/۳۰ درصد بازار، به ۵۳/۷۸ درصد رسیده است. در مقابل، macOS  اپل نیز شاهد کاهش سهم بوده و از ۵/۱۱ درصد به ۴/۰۶ درصد رسیده است. ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ نیز کمی افت داشته‌اند و اکنون به ترتیب، ۲۶/۶۷ درصد و ۳/۶۶ درصد سهم بازار را در اختیار دارند.

در بخش مرورگرهای وب، تغییر چشمگیری در سهم بازار ایجاد نشده است. گوگل کروم با در ۶۷/۳۰ درصد همچنان بر بازار مسلط است و پس از آن فایرفاکس با ۸.۶۱ درصد و اینترنت اکسپلورر با ۷/۴۳ درصد قرار دارند. در آخر نیز، مایکروسافت اج با ۶/۲۳ درصد از سهم بازار مرورگرها قرار دارد.

بازار در ماه نوامبر (آبان و آذر) تغییر بزرگی را شاهد نبوده و انتظار می‌رود که همین روند در ماه دسامبر (آذر و دی) نیز ادامه داشته باشد./ زومیت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: