سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
کد خبر: ۳۸۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
تولید خودروهای مفهومی تاریخچه ای به اندازه عمر این صنعت دارد. محصولات مذکور بستری را برای آینده نگری ها و ماجراجویی های ذهنی طراحان خودرو ایجاد می کند تا بتوانند پیش بینی های خود از آینده را به واقعیتی در زمان حال تبدیل کنند.
تیتر20- با این توضیح به سال 1983 می رویم تا با یکی از محصولات کمپانی ژاپنی نیسان که عنوان مفهومی را برخود داشته، آشنا شویم. نیسان ان آر وی-2 ظاهری ساده دارد و به اصطلاح از طراحی خطی/جعبه ای برخوردار است. شاید زبان طراحی این محصول برای امروز چندان عجیب نباشد اما گریل(جلوپنجره) و رینگ های آن میان محصولات دهه 80 نیسان کاملا متفاوت بود ولی مهمترین تفاوت های این محصول را باید در کابین و پیشرانه آن جستجو کرد.

این مدل مفهومی مجهز به چراغ هایی بود که با توجه به زمان(روز یا شب) بطور اتوماتیک روشن و خاموش می شدند. همچنین برف پاک کن اتوماتیک با سنسور باران که امروزه به عنوان یک ویژگی بسیار معمولی در خودروها حضور دارد، برای نیسان ان آر وی-2 در دهه 80 فعال بود.
همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید کابین این مدل و نشانگرهای دیجیتال آن کاملا با خاطراتی که ما از خودروهای قدیمی در ذهن داریم، متفاوت است و مکانی برای اوج آینده نگری های نیسان در سال 1983 محسوب می شود.

دکمه های کنترلی در قسمت وسط فرمان که می شود با آن کروز کنترل و رادیو را تنظیم کرد. در مرکز کنسول یک نمایشگر  پرتویی کاتدی لمسی قرار دارد که مخصوص نمایش نقشه و سیستم جی پی اس خودرو است. نمایشگر لمسی عملکرد و سرعت پاسخ بسیار مناسبی دارد.

 اینجا از نشانگر های متعارف آمپر هم خبری نیست و جای آن از نشانگر دیجیتال چند بخشی استفاده شده است.
 
  سامانه کروز کنترل ان آر وی-2 هنگامی که خودرو بیش از حد به وسیله نقلیه جلویی نزدیک می شود، اعلام هشدار کرده و بطور اتوماتیک سرعت را کاهش می دهد تا فاصله ایمن ایجاد شود.

در سیستم هوشمند این خودرو همچنین یک میکروفون و 26 فرمان صوتی بصورت پیش فرض فعال شده است که ظاهرا زبان انگلیسی را نیز پشتیبانی می کند.

برای ان آر وی-2  از یک تپنده متانولی توربو 1.3 لیتری با 120 اسب بخار خروجی استفاده شد./عصرایران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: