شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۹
کد خبر: ۳۸۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در پی مدیریت بحران آلودگی هوا هزینه‌هایی به جامعه تحمیل می‌شود و روند استهلاک ساختمان‌ها و خودرو‌ها افزایش می‌یابد.
تیتر20- معصومه آقاپورعلیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص خسارت آلودگی هوا به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور اظهار کرد: از دیدگاه اقتصادی آلودگی هوا به جهت ایجاد شرایط اضطراری باعث تعطیلی برخی از بنگاه‌های اقتصادی می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لغو برگزاری جلسات و نشست‌ها در زمان آلودگی هوا گفت: آلودگی هوا روند استهلاک ساختمان‌ها و خودرو‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

وی افزود: در پی مدیریت بحران آلودگی هوا هزینه‌هایی به جامعه تحمیل می‌شود که مهمترین آن هزینه فرصت است.

آقاپورعلیشاهی تاکید کرد: هزینه‌هایی که برای رفع آلودگی هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد را می‌توان در سایر مولفه‌های اقتصادی از جمله بیکاری، تورم و آسیب‌های اجتماعی صرف کرد، اما در حال حاضر صرف کنترل آلودگی هوا می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآوری کرد: به طور مثال برای راه اندازی یک پتروشیمی به حدود ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است که به طور میانگین می‌توان برای ۴ هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد کرد، اما هزینه‌ها به جای استفاده در بحث اشتغالزایی و افزایش تولید ناخالص داخلی کشور صرف مدیریت بحران می‌شود که امیدواریم شرایطی فراهم شود که هزینه‌های آلودگی هوا به حداقل برسد./ میزان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: