شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
کد خبر: ۴۰۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
عضو انجمن واردكنندگان لوازم خانگی گفت: واردات کالای لوازم خانگی قاچاق از مناطق آزاد به سرزمین اصلی بین هشت تا 15 درصد است.
تیتر20-  حمیدرضا منصفی عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی و کارشناس تشخیص کالای قاچاق لوازم خانگی بیان کرد: قاچاق کالا در مناطق آزاد میانگین بین 8 تا 15 درصد و قاچاق کالا از مناطق آزاد بسیار کم است لذا نمی توان انگشت اتهام را به سمت مناطق آزاد اشاره کرد.

وی افزود: اگر هیچ حایلی بین مناطق آزاد و منطقه اصلی نباشد قاچاق هم از این قسمت انجام خواهد شد. لذا مناطق آزاد باید حصار کشی شده و امنیت هم در اطراف آن برقرار باشد، علاوه براین کنترل محل تردد افراد بومی منطقه آزاد نیز ضروری است.

عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی گفت: ورود برخی کالاهای قاچاق به دلیل کم دقتی و یا نبود امکانات از مناطق آزاد به سرزمین اصلی باید برای فرد توجیه اقتصادی داشته باشد زیرا مناطق آزاد هزینه هایی دارد که روی قیمت تمام شده موثرند.

منصفی با بیان اینکه واردات کالای همراه مسافر تا سقف 80 دلار مجاز است گفت: واردات کالای لوازم خانگی قاچاق از مناطق آزاد به سرزمین اصلی بین هشت تا 15 درصد است اما حجم گسترده کالای قاچاق ناشی از امکانات و تصمیمات جزیره ای هر استان و یا منطقه است.

وی با بیان اینکه اگر کالایی از محدوده منطقه آزاد تجاری ولو یک متر هم خارج شود کالای قاچاق محسوب می شود، افزود: عوارض گمرکی و معافیت ها صرفاً برای همان منطقه و یا شهر هستند لذا اگر کالا از آن منطقه خارج شود طبق قانون شامل قوانین مبارزه با قاچاق کالا خواهد شد.

عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی با تأکید بر اینکه قاچاق کالا در مناطق آزاد سهم کمی از قاچاق کل کشور را دارد ابراز داشت: امیدواریم با افزایش نظارت ها میزان ورود کالای لوازم خانگی قاچاق به صفر برسد./ رادیو گفت و گو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: