شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
کد خبر: ۴۰۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
مشاور عالی هیات مدیره انجمن صنایع خانگی گفت: در قاچاق به دلیل اینکه کیفیت کالا مشخص نیست و عوارض و تعرفه‌ای هم پرداخت نمی‌کند قیمت حقیقی ندارد.
تیتر20- حبیب الله انصاری درباره قاچاق لوازم خانگی اظهار کرد: در قاچاق به دلیل اینکه کیفیت کالا مشخص نیست و عوارض و تعرفه‌ای هم پرداخت نمی‌کند قیمت حقیقی ندارد.

وی افزود: پایین بودن نسبی قیمت کالای قاچاق و همچنین بواسطه خارجی بودن بخشی از جامعه نسبت به خرید آن‌ها اقدام می‌کنند در حالی که هیچ نظارتی بر روی آن‌ها نیست.

انصاری با بیان اینکه قاچاق سهم زیادی از بازار کالای داخلی را اشغال می‌کند و برخورد با آن یک راه حل اثرگذار دارد، ادامه داد: شناسه دار کردن کالا‌ها به مردم در هنگام خرید کمک می‌کند که مطمئن شوند، کالایی که خریداری می‌کنند قاچاق نیست و استاندارد‌های لازم را دارد.

مشاور عالی هیات مدیره انجمن صنایع خانگی تصریح کرد: البته این موضوع نیاز به نظارت سازمان‌های ذیربط دارد تا مشخص شود که آیا این برچسب‌ها اصالت دارد یا تقلبی است.

انصاری افزود: خرید کالا‌های با شناسه، خدمات نصب و راه اندازی، خدمات پس از فروش و تضمین کیفیت دارد در حالی که کالای قاچاق هیچ کدام از این موارد را ندارد.

وی گفت: باید فرهنگ سازی از سوی رسانه‌ها برای کالای ایرانی صورت گیرد تا مردم کالای ایرانی را به کالای قاچاق ترجیح دهند.

مشاور عالی هیات مدیره انجمن صنایع خانگی اظهار کرد: هنگامی که واردات لوازم خانگی خارجی ممنوع شده است و از طرفی برای کالای قاچاق نیز محدودیت اعمال می‌شود، تولیدکنندگان داخلی به سمت ارتقا محصولات خود حرکت می‌کنند./میزان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: