دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۲
کد خبر: ۴۰۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
بدون شک تحریم‌های تازه بر صنعت نساجی ایران، دیگر بار تأثیر خود را بر بازار مد و لباس خواهد گذاشت و خطوط اعتباری مالی را در این عرصه دچار نوسان خواهد کرد.
تیتر20- جنگ اقتصادی همواره وجود دارد و دودش بیش از همه به چشم مردمی می رود که به عنوان مصرف کنده، آخرین نقطه از زنجیره صنایع مختلف هستند.

20 دی ماه سال 98، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی بر هشت شخص و بخش‌هایی از صنایع ایران از جمله صنعت نساجی اعمال کرده است.

بدون شک این تحریم‌ها دیگر بار تأثیر خود را بر بازار مد و لباس خواهد گذاشت و خطوط اعتباری مالی را در این عرصه دچار نوسان خواهد کرد.

بسیاری از جمله مجید نامی عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران بر این باورند که اگر شرکت‌ها تصمیم به قطع همکاری با ایران بگیرند، قیمت مواد اولیه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، چرا که تولیدکنندگان ناچار می‌شوند راه‌های غیرمستقیم را برای واردات مواد مورد نیاز خود انتخاب کنند که بر قیمت آن‌ها تاثیر خواهد داشت. در چنین شرایطی مسئولیت بخش حاکمیتی در زمینه توجه به تولید داخلی و جلوگیری از قاچاق کالا بیشتر خواهد شد، چرا که دشواری واردات و افزایش قیمت مواد اولیه و ماشین آلات صنایع نساجی باعث می‌شود اهمیت جلوگیری از ورود کالا به صورت قاچاق افزایش پیدا کند، چرا که در این صورت رقابت تولیدکنندگان با این کالاها سخت‌تر خواهد شد.

به هر روی، مدیریت منابع مالی، بیرون راندن فکر قاچاق در زمان تحریم و توجه بیشتر به عرصه های دانش بنیان در عمل از جمله راهکارهای مقابله با تحریم‌های جدید بر صنعت نساجی ایران است./هنرآنلاین

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: